MEDUZA stworzy oficjalny utwór EURO 2024. I to w gwiazdorskim towarzystwie

Za motyw przewodni EURO 2024 odpowiadać będą MEDUZA, OneRepublic i Kim Petras. Utwór ma ukazać się na wiosnę.

sunrise

UEFA polubiła się z producentami muzyki elektronicznej. Reprezentanci naszego poletka rynku muzycznego od lat już są odpowiedzialni za motywy przewodnie piłkarskich Mistrzostw Europy. W tym gronie są postaci często odwiedzające Polskę, takie jak CJ Stone, który współtworzył “Endless Summer” – singiel promujący odbywające się w naszym kraju EURO 2012.

Cztery lata później dedykowany mistrzostwom utwór stworzyli David Guetta i Bebe Rexha, zaś za produkcję motywu przewodniego EURO 2020 odpowiedzialny był Martin Garrix.

kalendarz

MEDUZA stworzy hymn EURO 2024

Passa ta nie ulegnie zerwaniu przy okazji organizowanych w Niemczech przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Tym razem zaszczytu stworzenia kawałka, który będzie można usłyszeć w milionach domów na całym świecie, dostąpiło włoskie trio MEDUZA. Formacja, która dwukrotnie w najbliższy weekend wystąpi w Polsce, nie będzie w tym sama – towarzyszyć będą jej bowiem znane postaci świata muzyki popularnej.

kalendarz

Informacja o twórcach oficjalnego anthemu EURO 2024 została podana podczas losowania fazy grupowej. Oprócz zespołu MEDUZA, jako oficjalni artyści muzyczni turnieju ogłoszeni zostali: zespół OneRepublic oraz reprezentująca kraj gospodarza wokalistka Kim Petras. Ich kooperacja ujrzy światło dzienne już na wiosnę i ma, jak czytamy w notce prasowej, “uchwycić wspólnego ducha piłki nożnej i muzyki, odzwierciedlając jedność, pasję i różnorodność w sercu EURO 2024″.

Europejska federacja piłkarska podczas przyszłorocznego czempionatu planuje odmieniać różnorodność przez wszystkie przypadki. I tyczy się to także doboru artystów do stworzenia oficjalnego utworu EURO.

sunrise

Połączenie najpopularniejszych pasji ludzi, czyli muzyki i piłki nożnej, jest idealne do stworzenia wciągającego doświadczenia podczas UEFA EURO 2024. Meduza, OneRepublic i Kim Petras, dzięki swoim różnorodnym i wyjątkowym talentom, ucieleśniają naszą wizję jednoczenia się poprzez piłkę nożną.

Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA

Jak to wszystko komentują sami artyści? Dla formacji MEDUZA będzie to nie byle co.

To zaszczyt stworzyć piosenkę, która odzwierciedla pasję EURO 2024 i rezonuje z naszymi kolegami fani futbolu.

MEDUZA

Zdaniem lidera zespołu OneRepublic będzie to naprawdę ekscytująca sprawa – szczególnie, że sport towarzyszył mu w różnych formach od dziecka.

Dorastając, futbol amerykański i futbol były sportami, w które grałem najczęściej od piątego roku życia. Występ na ceremonii zamknięcia EURO 2024 w Berlinie to niesamowita szansa i zaszczyt dla każdego artysty, ale dla mnie osobiście jest naprawdę ekscytujący. Energia, która towarzyszy temu sportowi, jest nieporównywalna z niczym innym na świecie. Absolutnie nie możemy się doczekać.

Ryan Tedder, lider OneRepublic

Dla Kim Petras ten utwór będzie ważny z jeszcze innego powodu – wszak będzie to kawałek na mistrzostwa odbywające się w jej kraju.

kalendarz

kalendarz

W moim rodzinnym kraju, Niemczech, piłka nożna zawsze była wielką sprawą. Bardzo miło wspominam oglądanie meczów razem z przyjaciółmi i rodziną. Nic nie może być dla mnie większym zaszczytem i jestem bardzo podekscytowany możliwością dołączenia do Meduzy i OneRepublic w tworzeniu oficjalnej piosenki na rok 2024!

Kim Petras

Już teraz wiemy, że ten włosko-niemiecko-amerykański collab usłyszymy nie tylko na playlistach radiostacji oraz podczas transmisji z meczów. UEFA zapowiedziała bowiem, że podczas ceremonii zamknięcia EURO 2024 będziemy mogli zobaczyć wspólny występ twórców tej piosenki.

EURO 2024 – kiedy?

UEFA EURO 2024 odbędzie się w dniach od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r. na terenie Niemiec. Mecze będą rozgrywane w dziesięciu miastach: Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie. Polska w dalszym ciągu walczy o udział w mistrzostwach.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?