We Frankfurcie powstaje Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej. Start na wiosnę

W kwietniu 2022 we Frankfurcie zostanie otwarte Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej, Otwarciu będzie towarzyszyć wystawa Svena Vätha.

2sher

Za zjawiskiem zwanym “muzyka elektroniczna” stoi wiele historii i wspomnień. Nie dziwią więc różnorakie formy upamiętnienia tego, w jaki sposób całe to środowisko się rozwijało i w jakich miejscach było lata temu. Naprawdę wartą uwagi inicjatywą staje się to, co powstaje właśnie w niemieckim Frankfurcie – Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej.

Dziedzictwo muzyki elektronicznej

Plany uruchomienia muzeum powstały już w 2011. Pomysł Andreasa Tomalla postanowił rozwinąć Alex Azary, a wstępne informacje o otwarciu pojawiły się w 2015. Jednak w wyniku napotkanych problemów, koncepcja dopiero teraz doczekała się realizacji. Prezentowany będzie tam rozwój muzyki elektronicznej we wszystkich aspektach, dostępny dla zwiedzających w każdym wieku. Oprócz wystaw muzealnych przewidziano również wydarzenia i gościnne występy artystów, a także prowadzone przez nich warsztaty. Wielkiemu otwarciu będzie towarzyszyć wystawa, która jest wynikiem współpracy Svena Vätha i Tobiasa Rehbergera.

„Nie ma lepszej wystawy otwierającej MOMEM (Museum of Modern Electronic Music), ponieważ Sven Väth i Tobias Rehberger na swój sposób przenieśli kulturę muzyki elektronicznej z Frankfurtu na świat”

Alex Azary, dyrektor muzeum

Wgląd do archiwum Vätha

Znany niemiecki DJ i producent będzie miał własną wystawę, zatytułowaną „Sven Väth – It’s simple to tell what saved us from hell”. To podróż w przeszłość aż do roku 1980 roku i spojrzenie na wieloletni staż Papy Svena na scenie muzyki elektronicznej. Złożą się na nią zapiski, fotografie, ulotki, filmy, dźwięki i prywatna kolekcja sztuki artysty. Bardzo osobiste doświadczenie ma być obrazem formowania się muzyki elektronicznej.

„Nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad tą wystawą i sami jesteśmy podekscytowani tym, dokąd zaprowadzi nas ta wspólna podróż”

Sven Väth i Tobias Rehberge

Uroczyste otwarcie tego miejsca odbędzie się 6 kwietnia 2022 roku. Dwa dni później w tym miejscu zorganizowana zostanie impreza, na której wystąpi sam Sven Väth.

2sher

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?