kontakt

Polscy producenci nie od dziś mają znaczący udział w labelu Hexagon. To tam chociażby duet LOUD ABOUT US! wypuścił przełomowy hit zatytułowany “Drums”, po którym sypały się kolejne polskie wydania w następnych latach. W tym tygodniu otrzymujemy wyjątkowe potwierdzenie tej tezy – aż trzy rodzime aliasy wydały dwie premiery w wytwórni Don Diablo.

DJ Kuba & Neitan z tech house’owym editem

Na pierwszy ogień dobrze znany duet DJ Kuba & Neitan potwierdzający wysoką formę i kontynuację kierunku tech house. Niedawno przecież otrzymaliśmy mocne kolaboracje w samym Spinnin’, czyli “I Want You” ze Skytechem oraz “Watch Out” z Bounce Inc. Teraz przyszedł czas na współpracę z niemieckim DJem Markiem Bale i kawałek “Make It Hot”.

Kawałek ten nie wystrzegł się jednak kontrowersji. Spowodowane są one użyciem przez chłopaków tego samego sampla, który znajdziemy w niedawno wydanym “Ferrari” Jamesa Hype’a. I nie byłoby w tym nic wywołującego komentarze słuchaczy – wszak motyw z “I Need A Girl (Part 2)” Diddy’ego był już samplowany nieraz, przykładowo przez DJa Snake’a – gdyby nie fakt, iż obydwa numery osadzone są w klimatach tech house’owych, a także ukazały się w dość niedługim odstępie czasowym.

Swoje trzy grosze na ten temat dorzucił sam Brytyjczyk w komentarzach pod utworem.

Niezależnie od kontrowersji – zapewne spowodowanych złym wydawniczym timingiem – dostaliśmy naprawdę konkretny track z klasycznym dla Kuby i Adriana brzmieniem. Z pewnością usłyszycie go nieraz, będąc w klubie!

Debiutancka kolaboracja

Drugie wydanie to z kolei coś od bardziej wschodzących talentów. “Cyber” to polska kolaboracja, za którą stoją Callson oraz ASTRØWILK. Po wydaniach w między innymi Xoni Records, Hexagon to kolejny krok w karierze tego pierwszego. Jest to również ciekawa zmiana stylu z brzmień głównie future house na tak zwane midtempo bass, czyli gatunek spopularyzowany przez chociażby Rezz, ale w ostatnich latach adoptowany przez multum innych EDMowych producentów. Dla tego drugiego z kolei jest to druga wizyta w labelu Don Diablo. Poznański producent balansuje między tworzeniem rapowych bitów (w swoim portfolio ma utwory takich postaci, jak Kukon, Kartky czy Filipek) a udzielaniem się na stricte elektronicznej scenie. Połączenie sił okazało się naprawdę dobrym numerem!

Jeszcze jeden Polak w najnowszym Hexagon Radio

Obydwa tracki pojawiły się w najnowszym odcinku Hexagon Radio, czyli podcastu Dona. Nie były to jednak jedyne polskie akcenty – w trackliście 381. odcinka znalazł się jeszcze rodak o pseudonimie Fake Eagle. W sekcji “DemoDay” pojawił się jego jeszcze niewydany track pt. “Like This“. Znajdziecie go w 31 minucie i 20 sekundzie nagrania, które zostawiamy wam poniżej.

kontakt