Rapture Music Festival krytykuje pomysł przenosin Ultra do Virginia Key. Mamy oświadczenie!

silesia beats

Losy Ultra Music Festival wciąż są niepewne. Po wrześniowej decyzji władz Miami o nieudostępnieniu Bayfront Park, udało się znaleźć miejsce, w którym miałaby zostać zrealizowana 21. edycja – mianowicie tereny na wyspie Virginia Key. Decyzje mają zostać podjęte dziś po południu; jednak nie odbywa się to bez oporu ze strony chociażby mieszkańców wyspy czy burmistrza pobliskiego Key Biscayne. Do obozu opozycji wobec lokacji Ultra w nowym miejscu dołącza inny festiwal muzyczny.

Jest nim Rapture Music Festival – młody event z muzyką Techno i Tech House, którego trzecia edycja ma się odbyć tydzień przed Ultra. Powód obiekcji prosty – festiwal odbywa się w tym samym miejscu, gdzie tydzień później miałoby się zjechać tysiące Ultranauts z całego świata. Organizatorzy eventu mają więc prawo czuć się zagrożeni, gdyż przedstawiciel Ultra jakiś czas temu mówił o przeniesieniu Rapture w inne miejsce.

jay_cluss

ultra

W sieci pojawiło się oświadczenie organizatorów festiwalu, w którym ci zwięźle i jednoznacznie wyrazili się na temat pomysłu nowego miejsca dla UMF.

“Rapture Music Festival ma już za sobą udane dwie edycje w latach 2017 i 2018 w Historic Virginia Key Beach Park (HVKBP). Jesteśmy zdecydowanie przeciwni propozycji Ultra Music Festival, aby przenieść się do HVKBP, ponieważ mamy podpisaną umowę z Historic Virginia Key Beach Park Trust na 29 marca i 30 marca 2019 r. Nie możemy się już doczekać powrotu na tę piękną plażę, stworzoną dla nas i dla naszych fanów.”

silesia beats

Postawa Rapture jest zrozumiała – prace nad budową scen na Ultra trwają już na tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu, toteż organizatorzy mają uzasadnione obawy, że ich kameralny festiwal (w ubiegłym roku pojawiło się na nim około 7 tysięcy osób) może zostać po prostu wygryziony przez Ultra Music Festival, które ma przecież scenę Resistance, na której grają artyści tożsami gatunkowo z lineup’em Rapture.

W każdym razie o godzinie 15 naszego czasu rozpocznie się posiedzenie miejskiej komisji Miami, podczas którego zostaną podjęte decyzje co do przyszłości Ultra Music Festival. Trzymamy kciuki za znalezienie jak najlepszego rozwiązania zarówno dla Ultra, jak i dla Rapture.

ultra

jay_cluss

 

kalendarz

silesia beats

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?