Burmistrz Key Biscayne atakuje Ultra Music Festival w propagandowym wideo. Festiwal odpowiada!

sunrise

Raptem kilka dni temu pisaliśmy o prawdopodobnej lokalizacji najbliższej edycji Ultra Music Festival – wyspie Virginia Key w południowej części Miami. Niedługo potem do internetu wyciekły nieoficjalne zapisy umowy dotyczącej relokacji festiwalu. Mogłoby się wydawać, że organizatorzy dojdą do porozumienia z władzami miasta Miami, i Ultranauts z całego świata będą mogli już planować na spokojnie 21. edycję festiwalu. Otóż nic bardziej mylnego.

Swieżo wybrany burmistrz znajdującego się w hrabstwie Miami-Dade Key Biscayne – Mike Davey – wyraził swoją dezaprobatę dla tej inicjatywy. Postanowił to zrobić za pomocą propagandy – opublikował on bowiem film, przedstawiający Ultra w rażąco złym świetle.

kalendarz

ultra

W odpowiedzi na film Ultra wydało bardzo obszerne oświadczenie, którego kluczowe fragmenty przytaczamy po polsku.

“Jest to godne pożałowania, że burmistrz-elekt Mike Davey zdecydował się opublikować świadomie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia, zamiast dążyć do współpracy z przedstawicielami UMF i partnerami miasta Miami…
…decydując się na publikowanie typowych dla opisywanych zdarzeń zdjęć (niemających powiązania z Ultra), obrazujących zanieczyszczenie linii brzegowej, korki na ulicach miasta czy setki tysięcy uczestników blokujących most na wyspę Virginia Key oraz fałszywie stwierdzając, że Miami wyeksmitowało Ultra w konsekwencji zanieczyszczeń, przemocy związanej z alkoholem i narkotykami, zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców czy inne oszczerstwa jest haniebne.”

Do wielu napotkanych problemów podczas produkcji dwudziestej pierwszej edycji można dodać próbę odstraszenia festiwalu przez burmistrza-elekta Mikea Daveya, którego zachowanie następująco skomentował rzecznik prasowy Ultra – Ray Martinez:

sunrise

“Niesprawiedliwie dyskredytuje naszą markę i potencjalnie kryminalizuje naszych patronów”.

Jednocześnie przypominamy, że wstępne głosowanie w sprawie przeniesienia Ultra na wyspę Virginia Key zaplanowano na 15 listopada. Jesteśmy ciekawi rozwoju sytuacji i mamy nadzieję, że nowe miejsce legendarnego festiwalu ukonstytuuje się jak najszybciej.

ultra

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?