Sikdope zagra na kolejnym europejskim festiwalu. Po Parookaville przyszedł czas na Balaton Sound!

Kolejny europejski festiwal postawił na jednego z czołowych polskich producentów EDMu. Sikdope zagra na Balaton Sound 2022!

freedom

Niedawno Parookaville, a teraz Balaton Sound – kolejny europejski festiwal ogłosił, że w jego lineup’ie znalazł się Sikdope. Polski producent wystąpi podczas trzeciego dnia festiwalu odbywającego się na Węgrzech na przełomie czerwca i lipca.


Od kilku lat trwa korespondencyjna walka o to, kto zajmie opuszczone przez Toma Swoona stanowisko czołowego polskiego towaru eksportowego na scenie EDM. Walka ta oczywiście przebiega w przyjacielskich warunkach, ale w pogoni za kolejnymi osiągnięciami jej uczestnicy dają z siebie wiele. Kandydatów jest wszak kilku – a wśród nich chociażby Skytech, Blinders czy Sikdope. Każdy z nich (a i zapewne też inne, niewymienione postaci) mają swoje argumenty. Jedną z kategorii są “zagraniczne bookingi” – i pod tym względem coraz mocniejsze atuty zaczyna mieć ten ostatni z wymienionych graczy.

Dawid Kabaciński – bo takie personalia w dokumentach ma wpisane Sikdope – od kilku lat sukcesywnie buduje swoje portfolio. Wysoka forma oraz zręczny management pozwalają mu na to, aby odwiedzać coraz ważniejsze miejsca na eventowej mapie świata. Na jego koncie są już między innymi Tomorrowland czy Coachella. Rok 2022 zdaje się być pod tym względem równie ważny – koszaliński producent odwiedzi bowiem kolejne, tym razem europejskie destynacje.

Sikdope na kolejnym dużym festiwalu

Jakiś czas temu wspominaliśmy na naszych łamach o tym, że Sikdope wystąpi podczas tegorocznej edycji Parookaville. Teraz do niemieckiego eventu dołącza węgierski – Polak zaprezentuje się bowiem podczas wydarzenia o nazwie Balaton Sound. Co ważne, jego ksywa pojawiła się już w pierwszej fazie lineup’u, gdzie zazwyczaj nie ogłasza się byle jakich artystów. Jest to więc tym większe wyróżnienie dla rodzimego twórcy.


Zobacz także: Sikdope wyjaśnia, w jaki sposób stworzył singiel “Better”


Dawid wystąpi podczas trzeciego dnia imprezy, czyli 1 lipca. Na ten dzień dotychczas zostali ogłoszeni jeszcze tacy artyści, jak Marshmello, Timmy Trumpet, Dillon Francis, Imanbek oraz NERVO. Podczas pozostałych trzech dni w Zamárdi wystąpią także między innymi Martin Garrix, Dimitri Vegas & Like Mike, Alesso, Lost Frequencies, Paul Kalkbrenner, Alok oraz Robin Schulz. Towarzystwo zdaje się więc dla Dawida naprawdę solidne.

To nie jedyne duże polskie ogłoszenie dotyczące międzynarodowych festiwali w ostatnich dniach. Niedawno poznaliśmy bowiem pełny skład artystów na Tomorrowland 2022. Nasz kraj w Belgii reprezentować będą trzy aliasy – Blinders, Catz ‘n Dogz oraz Matthew Clarck. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

Czterodniowa impreza na start wakacji

Wracając jeszcze do Balaton Sound – impreza odbędzie się (jak sama nazwa wskazuje) nad węgierskim jeziorem Balaton, położonym niedaleko Budapesztu. Zabawa będzie trwać w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku. Karnety w cenie 210 euro są dostępne pod tym linkiem.

freedom

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?