Skrillex otworzył szkołę muzyczną w Republice Południowej Afryki!

Amerykański producent wykazuje się dobrym sercem – jego działania we współpracy z organizacją Bridges For Music skutkują otwarciem szkoły muzycznej w RPA.

sunrise

Spośród niezliczonej liczby artystów EDM można wyłuskać grupę tych mających największy wpływ na rozwój całej branży – bez wątpienia do takiego grona możemy zaliczyć Skrillexa. Amerykanin od lat stanowi czołówkę sceny elektronicznej, zaś jego produkcje stoją na naprawdę wysokim poziomie, co udowadnia chociażby wydana w lipcu jego EPka. Jego marka jest rozpoznawalna i ma wielką siłę przebicia, co pomaga Sonny’emu w czynieniu dobra.

W 2012 roku wraz ze swoją wytwórnią OWSLA nawiązał współpracę z Bridges for Music – organizacją non-profit skupiającą najbardziej znane postaci branży muzycznej po to, aby wspierać kraje rozwijające się, pochodzące stamtąd pochodzące oraz i lokalnych twórców, często mających pod górkę właśnie z racji lokalizacji,

kalendarz

Od tego czasu producent i jego zespół organizowali wydarzenia, spotykali się z fanami, rozdawali prezenty – wszystko to, aby zebrać pieniądze na budowę szkoły szkoły muzycznej. W 2015 roku przekazał sprzęt, a fundusze z jego trasy koncertowej Full Flex Express, gdzie występowali między innymi Kiesza czy Zeds Dead trafiły bezpośrednio na cele związane z planowaną placówką.

ultra

Wreszcie, po prawie 7 latach udało się dopiąć swego i otworzyć szkołę muzyczną w gminie Langa w stolicy RPA, Kapsztadzie. Poinformował o tym sam Sonny na Twitterze:

https://twitter.com/Skrillex/status/1164274413744689152

To naprawdę wspaniała wiadomość dla młodzieży z tamtejszych okolic, która będzie mogła spróbować swoich sił w produkcji muzyki na topowym sprzęcie i oprogramowaniu. Wielkie brawa należą się Skrillexowi i całej jego ekipie – mamy przy okazji nadzieję, że z tej istnej kuźni wykluje się prawdziwy talent!

sunrise

kalendarz

Total
27
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?