Skytech padł ofiarą plagiatu? Nowy singiel duetu Broiler do złudzenia przypomina utwór Polaka

Zdaniem Mateusza nowy singiel duetu Broiler jest uderzająco podobny do jego wspólnej produkcji z R3habem. Sprawdźcie sami, czy faktycznie jest to plagiat!

kalendarz

Plagiat – ten wyraz może okazać się słowem miesiąca. Niedawno informowaliśmy Was o problemach Davida Guetty, który został pozwany przez południowoafrykańskiego artystę Daniela Barona za domniemane naruszenie praw autorskich. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj. Teraz ofiarą plagiatu prawdopodobnie padł nasz rodak, jeden z najpopularniejszych polskich producentów – Skytech.

Chodzi o bardzo duże podobieństwo wspólnego utworu Mateusza i R3hab’a “Everything” oraz singla norweskiego duetu Broiler – “Do It”. Ten pierwszy track wyszedł już ponad 2 lata temu, a dokładniej w grudniu 2016 roku. Produkcja od Broiler to nowość z ostatnich dni, dlatego to oni są podejrzewani o kradzież pomysłu. Na pierwszy rzut ucha słychać niemal kopię linii melodycznej z utworu Skytecha.

kalendarz

Tylko my zapytaliśmy Mateusza co sądzi o całej sprawie i czy zamierza podjąć jakieś kroki prawne. Jak przyznał czuł się dziwnie słysząc utwór duetu Broiler, bo jak twierdzi podobieństwo do “Everything” jest uderzające:

ultra

“Fajnie, że tym chłopakom podoba się mój kawałek z R3habem, ale szczerze mówiąc wolałbym, żeby dali temu wyraz w trochę inny sposób. Prawdopodobnie label upomni się o swoje i będzie miał do nich kilka pytań w tej sprawie. Mam nadzieję, że w przyszłości swoje inspiracje bedą potrafili tuszować jakoś dokładniej.”

Mateusz Dziewulski (Skytech)

kalendarz

Total
45
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?