A więc jednak! Booka Shade zasilają lineup Sunrise Festival 2019 – a do tego jeszcze sześciu kolejnych artystów

Niemiecki duet już oficjalnie dołącza do lineup’u jednej z największych EDMowych imprez w tej części Europy. Sprawdź, kto jeszcze został dziś potwierdzony!

sunrise

Kilka dni temu informowaliśmy na naszych łamach o lekkim wyjściu przed szereg przez management niemieckiego duetu Booka Shade. Według zamieszczonych na oficjalnej stronie artystów informacji, ci mieliby zagrać 21 lipca na Sunrise Festival 2019. Nie trzeba było długo czekać, aż ta informacja zostanie potwierdzona przez agencję MDT – bowiem Niemcy znaleźli się w kolejnej fazie lineup’u imprezy!

Oprócz nich poznaliśmy sześciu DJów i producentów, którzy zasilają skład niedzielnej Black Stage, przesiąkniętej techno dźwiękami. Oprócz Booka Shade, w Podczelu wystąpią m.in. Eats Everything i Tiga, a także Polacy – Weikum i Pysh.

kalendarz

Poniżej nieco więcej informacji na temat ogłoszonych dziś artystów – o części z nich mogliście jeszcze nie słyszeć, więc tym bardziej warto ich poznać!

ultra


Booka Shade

Walter Merziger i Arno Kammermeier występują razem już od ponad dwóch dekad. Reprezentują szeroko pojętą muzykę house, zaś ich występy są idealnie dopełniane przez żywe instrumenty, takie jak perkusja czy klawisze.
Berliński duet wyrobił sobie reputację jednego z najbardziej szanowanych reprezentantów muzyki elektronicznej – dzięki temu mieli przyjemność wydać oficjalne remiksy dla takich postaci, jak Depeche Mode, Kings of Leon oraz Moby.

Strona: https://www.bookashade.com
Facebook: https://www.facebook.com/bookashade
Instagram: https://www.instagram.com/bookashade

sunrise


Heidi

Reprezentantka nowej generacji producentów muzyki techno. Jej zajawka muzyką elektroniczną przyszła dzięki pracy w sklepie z płytami, a już po kilku latach słuchacze BBC Radio 1 mogli usłyszeć jej autorskie sety.
W kolejnych latach jej kariera nabrała rozpędu – fani undergoundowego grania mogli ją zobaczyć obok takich postaci, jak Richie Hawtin, Maya Jane Coles, Solomun czy Maceo Plex. W jej setach dominują zakręcone i głębokie brzmienia – o czym będziemy mogli się o tym przekonać już 21 lipca.

Strona: https://www.residentadvisor.net/dj/heidi
Facebook: https://www.facebook.com/heidivandenamstel
Instagram: https://www.instagram.com/djheidi/


Pysh

Na początku był scratch – bo to od technik turntablistycznych swoją ścieżkę rozpoczął Filip Abramczyk, DJ znany szerzej jako Pysh. Dopiero później zainteresowania reprezentanta stołecznej sceny skierowały się na muzykę house w różnych postaciach.
Nie znaczy to, że na tym koniec – wręcz przeciwnie, bo producent nadal poszerza swoje muzyczne horyzonty dzięki współpracom z wieloma artystami reprezentującymi rozmaite nurty muzyki. Jego brzmienia można było usłyszeć zarówno w wielu polskich, jak i zagranicznych destynachach. W końcu przyszedł czas na to, aby sprawdzić jego możliwości mogła kołobrzeska publiczność.

ultra

kalendarz

Facebook https://www.facebook.com/pyshofficial/
Instagram https://www.instagram.com/pyshofficial/


Weikum

Sebastian Weikum, coraz częściej kojarzony po prostu jako WEIKUM, jest jedną z najbardziej poważanych postaci na house’owej i technicznej mapie Polski. Jednak pierwszy rozgłos udało mu się uzyskać wśród fanów… trance’u – chociażby debiutancki singiel „Strawberry Land”, który został wydany w wytwórni Ferry’ego Corstena, znalazł się wysoko w trance’owym rankingu sprzedaży Beatport, co pomogło mu rozwinąć skrzydła.
Polak ma również na swoim koncie kawałki wydawane w Armadzie, której właścicielem jest sam Armin Van Buuren, Zerothree, czy Enhanced Music, gdzie wydawali m.in. Arty czy Audien.
Sebastian obecnie specjalizuje się w brzmieniach tech-house, deep house i progressive. Jego utwory były supportowane między innymi przez Claptone, Marka Knighta oraz Norę En Pure, zaś jako DJ udało mu się odwiedzić zdecydowaną większość najlepszych krajowych klubów.

sunrise

Facebook: https://www.facebook.com/weikumusic/
Instagram: https://www.instagram.com/weikumusic
Twitter: https://twitter.com/sebastianweikum


Eats Everything

Wdarł się na salony muzyki techno już w swoim debiucie w 2011 roku – “Entrance Song” zostało zakontraktowane w Pets Recordings, labelu polskiego duetu Catz & Dogz, z którymi to potem stworzył nawet oddzielny projekt!
To był dopiero początek – później przyszły utwory w takich labelach jak Dirtybird, Hypercolour, Futureboogie czy Crosstown Rebels.
W tym samym roku stworzył pierwszy z trzech swoich Essensial Mixów na potrzeby BBC Radio 1 w audycji Peta Tonga, a także wygrał plebiscyt brytyjskiego DJ Magazine w kategorii “Najlepszego nowego producenta”.
A to wszystko na samym starcie kariery, która zaprowadziła Brytyjczyka na największe światowe festiwale, ale także do klubów na Ibizie, gdzie swoimi umiejętnościami DJskimi z pustego parkietu potrafi zrobić miejsce pełne dobrze bawiących się ludzi!
Czy Eats Everything zje całą konkurencję na innych scenach i zgarnie na Black Stage wszystkich festiwalowiczów? Przekonamy się już 21 lipca!

Stona: https://eatseverything.com
Facebook: https://www.facebook.com/MrEatsEverything
Instagram: https://www.instagram.com/eatseverything


Chelina Manuhutu

Urodzona w Holandii i wychowana w rodzinie muzyków i artystów. Chelina stawia coraz poważniejsze kroki w branży muzyki undergroundowej, zyskując wsparcie czołowych nazwisk, takich jak Carl Cox. A w stawianiu poważnych kroków trzydziestotrzylatka ma doświadczenie – wszak przez dekadę była zawodową modelką!
Jej muzykę docenił także obecny na Sunrise Festival 2019 kolektyw ANTS, do którego Holenderka dołączyła dosłownie kilka tygodni temu. Domeną jej setów są nieprzewidywalne, tropikalne tech house’owe brzmienia.

kalendarz

Strona: http://chelina-manuhutu.com/
Facebook: https://www.facebook.com/chelinamanuhutu/
Instagram: https://instagram.com/chelinamanuhutu


Tiga

Jak to jest nosić okulary przeciwsłoneczne w nocy? Ten pan z pewnością o tym wie – wszak Tiga zadebiutował na scenie muzycznej właśnie coverem “Sunglasses At Night”. Producent prosto z Montrealu już od niemal dwóch dekad pokazuje swoje możliwości, występując w klubach i festiwalach na całym świecie.
Warto jednak wspomnieć, że swój wkład w rozwój muzyki klubowej Kandyjczyk miał już w latach dziewięćdziesiątych – był on bowiem organizatorem imprez i właścicielem labeli muzycznych. Jednym z jego najwięksych sukcesów poza undergroundem było umieszczenie utworu jego autorstwa w soundtracku do gry GTA V.
Wszystko to składa się na całokształ jednej z bardziej uznanych marek na scenie techno.

Strona: http://tiga.ca/
Facebook: https://www.facebook.com/officialtiga
Instagram: https://www.instagram.com/tiga/


Kolejne nazwiska już wkrótce! Aby być na bieżąco, obserwujcie facebook’owe profile Shining Beats oraz Sunrise Festivalu!

Rozpiskę wszystkich dotychczas ogłoszonych artystów – i to z podziałem na dni i sceny – znajdziecie, klikając tutaj.

foto: Gromysz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?