kontakt

Popularność tech house’u wciąż rośnie. Już od dobrych paru lat gatunek ten stopniowo wchodzi z undergroundu do mainstreamu. Kolejnym motorem napędowym okazał się ostatnio kawałek “Do It To It”, który podbił zarówno festiwale, jak i stacje radiowe na całym świecie.

Kolejni odgrzewają znany motyw

Przełomowym numerem ACRAZE’a powoli inspirowali się kolejni artyści, starając się powielić sukces Amerykanina. Jakiś czas temu pisaliśmy o formacji LIZOT, która zainteresowała się tym motywem – a teraz swoją próbę najwyraźniej zdecydowali się podjąć Dimitri Vegas i David Guetta. Pod nieobecność brata, który obecnie skupia się na rapowej karierze, Belg przygarnął do ekipy jeszcze Aztecka oraz… Nicole Scherzinger. Być może mało mówi wam to nazwisko, wprawdzie to pierwsze wydanie wokalistki od prawie dekady. Amerykańska piosenkarka niegdyś podbijała świat w formacji Pussycat Dolls, jak i solowej karierze. Była również znana jako aktorka, osobowość telewizyjna oraz partnerka Lewisa Hamiltona, kierowcy Formuły 1. A jak prezentuje się sam numer trywialnie zatytułowany “The Drop”? Choć nie wyróżnia się oryginalnością, to główny motyw dość łatwo wpada w ucho i z pewnością ma szansę podbić rozgłośnie radiowe. Oceńcie sami:

Diplo łączy siły z bbno$

Tego samego dnia hitową kolaborację wydał również Diplo. Amerykanin już od dłuższego czasu skupia się na house’owych brzmieniach, co dobitnie udowodnił jego ostatni, pełen gości album. Tym razem podjął się współpracy z ze wschodzącą gwiazdą rapu – bbno$. Kanadyjczyk zasłynął niedawno hip house’owym numerem “edamame“, który musiał przypaść do gustu Diplo, bo ten podjął się wykonania remiksu. Zaowocowało to oficjalną kolaboracją w tech house’owych klimatach. Naszym zdaniem, jest do wyraźnie świeższa propozycja, a hype może podnieść również humorystyczny teledysk.

Numer ten będziecie mogli usłyszeć w te lato na żywo w Polsce, bowiem bbno$ pojawi się na FEST Festival.

To nie koniec…

Tymczasem już za tydzień czeka nas kolejna mocna premiera w tych klimatach. Mianowicie na ten dzień Tiesto szykuje swoją tech house’ową kolaborację z Charli XCX. Numer wyciekł niedawno do sieci, o czym przeczytacie tutaj. Ciekawe, który z tych numerów okaże się największym hitem?

kontakt