Tranceformations 2019 – Ważny komunikat dotyczący Classics Stage!

Euforia Festivals – organizator Tranceformations 2019 – na swojej stronie przekazał bardzo istotny komunikat odnośnie zbliżającej się imprezy.

kalendarz

Powoli się już szykujemy na wyprawę do Torunia, gdzie 2 marca w tamtejszej Arenie odbędzie się czwarta edycja Tranceformations. Na początku lutego opisaliśmy na naszych łamach skład artystów, który zaprezentować miał się na dwóch scenach. I tu zaczyna się kłopot…

Jak dowiadujemy się z komunikatu, który dziś po południu wystosowało Euforia Festivals – a więc organizator imprezy, możliwości konstrukcyjne hali nie pozwalają na realizację festiwalu na dwóch scenach – w związku z tym Classics Stage zostaje anulowana.

kalendarz

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ta istotna zmiana nie wpłynie znacząco na lineup eventu – wszyscy zagraniczni artyści, którzy mieli wystąpić na Classics Stage (a więc Johan Gielen, Kai Tracid, 4 Strings oraz Carlo Resoort), a także Alex – polski rezydent imprez spod znaku Euforii, pojawią się na Mainstage, która – z racji zapasów finansowych zaistniałych z racji rezygnacji z drugiej sceny – ma zostać zrealizowana na jeszcze wyższym poziomie, niż było to dotychczas planowane.

ultra

W komunikacie czytamy także o anulowaniu z powodów zdrowotnych kontraktu z tegorocznym The Mystery Of Tranceformations, którym miał być Jorn van Deynhoven. Na Facebook’owej grupie Euforia Family trwa właśnie ankieta, w której członkowie dokonają wyboru, czy organizatorzy mają szukać zastępstwa, czy rozdysponować czas, w którym Jorn miał wystąpić, dla innych artystów.

Szczegóły zmian w ramach Tranceformations 2019 przeczytacie w pełnej treści oświadczenia, którą przekazujemy poniżej. Mamy przy okazji nadzieję, że mimo tych perturbacji zobaczymy się 2 marca w Toruniu – bilety wciąż do kupienia!

kalendarz


Z przykrością jesteśmy zmuszeni poinformować o przeniesieniu występów zagranicznych artystów sceny Classics na Mainstage.
EDIT: Występy zagranicznych artystów odbędą się lecz na scenie Main.


Jaki jest powód zamknięcia sceny Classics?
Podczas wizji lokalnej w zeszłym roku zostaliśmy poinformowani o pojemności sceny w granicach 1000 osób. Po złożeniu dokumentów okazało się, że w jednym momencie na tej scenie może przebywać zaledwie ok 400 osób.


Uważamy, że przeniesienie występów zagranicznych artystów oraz rezydenta festiwalu Alex’a na Mainstage jest najlepszym rozwiązaniem, a za razem jedynym możliwym posunięciem. Zamiast anulować scenę oraz występy artystów, postawiliśmy na rozwiązanie, które pozbawi wielu z Was dylematu przy nakładających się setach.


Redukcja pojemności drugiej sceny wprowadziłaby wiele chaosu oraz niezadowolenia osób, które tak bardzo czekały na występy tych artystów, a potencjał tej sceny ocenialiśmy o wiele wyżej niż 400  osób. Podyktowane jest to także uwarunkowaniami kontraktowymi, ponieważ nie każdy artysta zgodziłby się na występ na scenie dla 400 osób. Wiemy o tym z doświadczenia gdy kompletowaliśmy lineup na scenę klasyczną na ubiegłoroczną edycję Tranceformations. Wyobrażacie sobie występ Johana Gielena, Kaia Tracida czy 4Strings na zaledwie do połowy wypełnionej scenie? Decyzja o redukcji pojemności podyktowana jest wyjściami ewakuacyjnymi.


Sytuacja taka zdarza nam się pierwszy raz z naszej 15 letniej historii, a decyzja jaką musieliśmy podjąć jest jedną z najtrudniejszych jaką przyszło nam ogłosić.


Z dobrych wiadomości jakie mamy do przekazania jest to, że wiele środków finansowych ze sceny Classics zostanie przerzuconych na Mainstage, co mamy nadzieję zrekompensuje Wam niedogodności związane z anulacją sceny.
Jest jeszcze jeden ważny temat do poruszenia, a Wasza opinia zadecyduje o rozwiązaniu problemu z The Mystery Of Tranceformations.


Time-Table został już rozpisany i potwierdzony.W chwili obecnej udało nam się zachować 50 minutowy wymiar występów. W związku z tym, iż zakontraktowany The Mystery Of Tranceformations boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, wraz z managementem podjęliśmy decyzję o anulowaniu występu Joorna van Deynhovena.


Nie ma co się oszukiwać, na ostatnią chwilę będzie ciężko znaleźć nazwisko pokroju Holendra. Na naszej grupie Euforia Family  wystartowała sonda, która zadecyduje o tym czy należy poszukać zastępstwa za Joorna, czy rozdysponować jego czas dla zagranicznych artystów i o udział w tej sondzie bardzo Was prosimy.


Liczymy na zrozumienie i wyrozumiałość, ponieważ my jako organizatorzy w żadnym wypadku nie mieliśmy wpływu na zaistniałą sytuację, ponieważ podczas wizji lokalnej zostaliśmy poinformowani o zupełnie innej pojemności sceny.


Dziękujemy i do zobaczenia w marcu!

Euforia Festivals

zdjęcie: Gromysz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?