Trio MEDUZA odpowiedzialne za oficjalną piosenkę EURO 2024. “Fire” już dostępne!

“Fire” to tytuł oficjalnego utworu EURO 2024, za który odpowiedzialni są trio MEDUZA, zespół OneRepublic oraz wokalistka Leony.

sunrise

Do tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej został już niecały miesiąc. Na niemieckich stadionach ponownie będziemy mieli okazję ujrzeć czołowe gwiazdy futbolu, a wśród nich nie zabraknie także reprezentacji Polski. Choć oczekiwania wobec biało-czerwonych – mówiąc delikatnie – nie należą do najwyższych, to EURO 2024 i tak będzie wydarzeniem elektryzującym wiele osób, nie tylko będących fanami piłki na co dzień. Wokół tego swoje miejsce będzie mieć oczywiście muzyka, i to taka, którą będziemy mogli usłyszeć w czerwcu i lipcu wielokrotnie. Mamy tu na myśli oczywiście oficjalny utwór mistrzostw, który z pewnością zasili playlisty stacji radiowych, ale także będzie wybrzmiewał z telewizorów przy okazji transmisji spotkań. Tym razem ponownie za ten aspekt oprawy rozgrywek będzie odpowiedzialna uznana marka na scenie muzyki elektronicznej.

MEDUZA twórcami oficjalnego motywu EURO 2024

Już w ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że twórcą oficjalnego utworu EURO 2024 będzie włoskie trio MEDUZA. Wówczas pisaliśmy na naszych łamach, że oprócz nich w proces twórczy zamieszana będzie także formacja OneRepublic oraz wokalistka Kim Petras.

kalendarz

W międzyczasie skład ten uległ zmianie – Kim zastąpiła jej rodaczka, Leony. Ostatecznie utwór zatytułowany “Fire” ukazał się na miesiąc przed startem rozgrywek. Zdaniem jej twórców, ma on symbolizować jedność, różnorodność i radość spowodowaną przez piłkarskie emocje.

ultra

Dzień premiery „Fire” jest dla nas wyjątkowy. Napisaliśmy tę piosenkę specjalnie z myślą o UEFA EURO 2024. Zrobiliśmy to dla fanów piłki nożnej na całym świecie. Wspólnie z MEDUZĄ chcieliśmy zjednoczyć wszystkich i jesteśmy podekscytowani, widząc, jak piosenka inspiruje fanów na całym świecie. Dołącz do nas, podziel się swoją pasją i rozpalmy ogień razem, odliczając czas do rozpoczęcia turnieju.

Ryan Tedder, OneRepublic

Siła muzyki jednoczy nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem „Fire”, oficjalnego hymnu UEFA EURO 2024 i mamy nadzieję, że kampania #lightyourfire rozpali pasję kibiców piłki nożnej i słuchaczy muzyki na całym świecie, łącząc ich we wspólnym świętowaniu. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia turnieju i rozświetlenia sceny.

“Fire” będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo 14 lipca, podczas ceremonii zamknięcia EURO 2024. Wcześniej jednak wielu widzów będzie zapewne znać ten motyw na pamięć – kompozycja włoskiej formacji będzie bowiem towarzyszyć oprawie transmisji telewizyjnych meczów.

Z pełną wersją tego kawałka możecie jednak zapoznać się już teraz – odsłuch znajdziecie poniżej.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?