Ultra Music Festival 2021 nie odbędzie się! Organizatorzy czekają na potwierdzenie nowej daty

Jak podaje magazyn Billboard, włodarze Ultra Museic Fstival czekają z oficjalnym ogłoszeniem na potwierdzenie daty edycji przyszłorocznej.

sunrise

Ultra Music Festival to już nieodłączna część sceny EDM. Na święto fanów muzyki elektronicznej w Miami co roku czeka większość z nas – niezależnie, czy będziemy się bawić na miejscu, czy będziemy oglądać stream z imprezy. Niestety – rok temu, przez wybuch pandemii koronawirusa, festiwal został odwołany, wraz z całym Winter Music Conference. W 2020 roku jedyną imprezą marki Ultra, jaką się udało zorganizować po wybuchu pandemii, była ta odbywająca się w Tajwanie. To dało nam kapkę nadziei na 2021 rok. Niestety, najnowsze doniesienia mogą smucić – Ultra Music Festival nie odbędzie się w tym roku.

Nowa data festiwalu

Jak donosi Billboard, organizatorzy UMF już są przygotowani na to, by odwołać tegoroczną edycję imprezy. Powodem – tak jak w zeszłym roku – jest nieprzerwanie trwająca pandemia koronawirusa. Zespół odpowiadający za legendarny festiwal wstrzymuje się z podaniem tej informacji, gdyż czeka na potwierdzenie nowej daty festiwalu. Za decyzję o anulowaniu wydarzenia odpowiedzialne są władze miasta Miami. Nową datą miałby być ostatni weekend marca 2022 roku (25-27.03) – tym samym dopełniłoby się odwlekany już drugi rok powrót do kultowego Bayfront Park.

kalendarz

Spodziewamy się, że władze miasta znów powołają się na klauzulę o siłach wyższych. […] Z całym szacunkiem prosimy o zmianę daty na 25, 26 i 27 Marca 2022 roku.

Fragmenty listu wystosowanego w imieniu Ultra do zarządu miasta

W liście wystosowanym do władz Miami organizatorzy Ultra proszą również o to, by zobowiązania finansowe wobec miasta zostały przeniesione na zmienioną datę imprezy. Niestety, organizatorzy festiwalu nie chcieli dokładniej odpowiedzieć na pytania redakcji Billboardu, w jakich okolicznościach tak duża impreza mogłaby mieć miejsce jeszcze w tym roku.

ultra

Biorąc pod uwagę obecny status pandemii w odniesieniu do imprez masowych i wydajność publicznej służby zdrowia w naszej lokalnej społeczności, pracujemy wraz z władzami miasta i zamierzamy niedługo opublikować oficjalną aktualizację dotyczącą festiwalu.

Przedstawiciel Ultra

Nie ma festiwalu bez artystów

Pomimo odbycia się jeszcze w 2020 roku Road To Ultra Taiwan, edycja w Miami cały czas mogła stać pod znakiem zapytania. Mamy wszak końcówkę stycznia, a na temat informacji o lineup’ie Ultra Music Festival nikt nawet nie myśli. Co więcej, wielu menadżerów i agentów artystów przyznało redakcji amerykańskiego portalu, że nie dostało ofert bookingowych dotyczących festiwalu oraz nie słyszało o tym, jakoby inni mieli takowe otrzymać. Według ich źródeł, impreza nie ma szans odbyć się w marcu tego roku.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?