Jeden z najlepszych festiwali świata wg DJ Mag odbywa się w Polsce. Unsound 2019 ogłasza pierwszych artystów!

Tegoroczna edycja festiwalu Unsound odbędzie się w pierwszej połowie października. W pierwszej fazie lineupu m.in. Paula Temple oraz kolektyw Wixapol!

2sher

Osoby mocno zaznajomione z tematem mogą mocno się zdziwić, widząc na naszej stronie notkę dotyczącę Unsound – imprezy w dużej mierze niezwiązanej z elektroniczną muzyką taneczną, która jest przecież naszym głównym motywem. Nie zmienia to jednak faktu, że światowi DJe lubią występować na krakowskiego festiwalu – niezbitym na to dowodem jest ujęcie wydarzenia w wyselekcjonowanej przez topowych tanecznych artystów liście 50 najlepszych festiwali na świecie.

Tegoroczna edycja Unsound będzie odbywać się w dniach 6-13 października, niezmiennie w Grodzie Kraka. Tegorocznym hasłem przewodnim serii koncertów, pokazów filmowych i paneli dyskusyjnych jest “Solidarity” – motyw jednoznacznie wiążący się z empatią, szacunkiem do drugiego człowieka oraz poczuciem wspólnoty.

emuze.me

Oprócz idei stojącej za tegoroczną edycją festiwalu, poznaliśmy także pierwszą – bardzo obszerną – fazę lineupu. Fana muzyki elektronicznej powinna zainteresować Paula Temple – brytyjska artystka techno, która nie ukrywa politycznego nacechowania swoich kompozycji. Z live actem zatytułowanym „Prześniona Rejwolucja / Slept-through Raveolution” wystąpi zaś bardzo mocno osadzony w dzisiejszej popkulturze kolektyw Wixapol. W Krakowie zamelduje się także indonezyjski duet Gabber Modus Operandi.

Jeśli jesteśmy przy ciężkich brzmieniach – nie sposób nie wspomnieć o VTSS – reprezentantce stolicy, związanej z Brutażem oraz Wixapolem. Swój DJski set zaprezentuje także DJ Marcelle, będąca dowodem na to, że wygląd to tylko pozory – ta pani potrafi dać do pieca!

ultra

Jednak Unsound stoi także wieloma innymi gatunkami muzycznymi oraz po prostu innymi aktywnościami – więcej szczegółów odnośnie całej reszty dotychczasowo ogłoszonych wydarzeń – podobnie jak wszystkie dotychczas ogłoszone nazwiska – znajdziecie pod tym linkiem.

Sprzedaż biletów także wyruszyła – wszystkie szczegóły dostępne są na platformie Going, będącej oficjalnym kolporterem karnetów na Unsound 2019.

foto: Dominika Filipowicz

kalendarz

emuze.me

Total
90
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?