Pożar w klubie X-Demon Poznań. Przypadek czy zazdrość konkurencji?

Czekający na swoje otwarcie poznański klub X-Demon został ubiegłej nocy podpalony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

silesia beats

Na 17 stycznia 2020 zostało zaplanowane otwarcie kolejnego klubu sieci X-Demon – tym razem w Poznaniu. Pierwsze bookingi wyglądają całkiem godnie – przykładowo podczas imprezy otwarcia ma zagrać cały kolektyw FRKNTN, który właśnie wtedy będzie w środku swojej karnawałowej trasy. Podczas kolejnych imprez za deckami mieli się zameldować również Slider & Magnit, DJ Kuba & Neitan, Richard Durand i DJ Kris. Najwyraźniej komuś te plany musiały się bardzo nie spodobać – a wnioskujemy to po wydarzeniach z ubiegłej nocy.

X-Demon podpalony!

Na Facebooku poznańskiego klubu pojawiła się informacja o… podpaleniu. W krótkim, okraszonym paroma zdjęciami komunikacie dowiadujemy się, że ubiegłej nocy doszło do umyślnego podpalenia nieuruchomionej jeszcze imprezowni. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

jay_cluss

Właściciele zapewniają, że incydent z ubiegłej nocy nie wpłynie na datę otwarcia klubu.

ultra

Powtórka z Warszawy…

To nie pierwsza sytuacja w ostatnim czasie – kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o podpaleniu warszawskiego klubu FHouse. Zlecony przez konkurencję czyn spowodował kilkumilionowe straty właściciela. Przez podłożenie ognia, właściciele zostali zmuszeni do przeniesienia otwarcia miejscówki przy ulicy Foksal na rok 2020.

Czy i w tym wypadku mieliśmy do czynienia z nieczystymi zagrywkami konkurencyjnych klubów? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Niemniej, sytuacja z ubiegłej nocy pokazuje, że na poznańskiej scenie klubowej zaczyna robić się naprawdę gorąco! Aby się o tym przekonać, wystarczy zobaczyć fragment mapy miasta z naniesionymi lokalizacjami klubu X-Demon i bezpośredniej konkurencji, którą jest Pacha Poznań.

silesia beats

kalendarz

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?