Armin van Buuren twarzą ekologicznej kampanii WWF. “Chcę dać moim dzieciom świat, na który zasługują”

Holender wziął udział w kampanii organizacji WWF. W związku z tym z ust Armina padła istotna deklaracja odnośnie imprez A State Of Trance.

silesia beats

Z roku na rok nasza planeta jest w coraz gorszej kondycji. Globalne ocieplenie, tony odpadów wyrzucane w miejscach, gdzie ich być nie powinno, czy po prostu katastrofy ekologiczne, często spowodowane właśnie przez człowieka – to wszystko ma wpływ na miejsce, w którym żyjemy.

Przemysł muzyczny stara się walczyć z tym problemem. Dobrym przykładem jest International Music Summit, gdzie kluczowi członkowie branży muzycznej podjęli między innymi temat ich wpływu na środowisko – głównie przez pryzmat plastiku, którego aż 8 milionów ton rocznie ląduje w oceanach. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

jay_cluss

Armin van Buuren dołącza do kampanii prośrodowiskowej

Do grona muzyków zwracających uwagę na ten istotny aspekt naszego życia, jakim jest ochrona środowiska, należy również Armin van Buuren. Artysta, obchodzący notabene dziś swoje 43. urodziny, został ambasadorem organizacji WWF. Artysta stał się twarzą kampanii #BeatPlastic, która ma zwrócić uwagę na problem wyrzucania plastikowych odpadów do oceanów.

ultra

Pomiędzy koncertami odwiedziłem kilka projektów WWF na Bali. Tam na własne oczy mogłem zobaczyć, jak piękne zwierzęta, takie jak żółwie, są dotknięte zanieczyszczonym plastikiem. Te doświadczenia otworzyły mi oczy i uświadomiły, ile pomocy potrzeba. Od lat łączę ludzi poprzez muzykę. To jest mój sposób na ulepszenie świata. Oprócz tego, że jestem DJem i producentem, jestem również ojcem. Chcę dać moim dzieciom świat, na który zasługują. Świat, który nie tylko potrafią docenić, ale także świat, który może cieszyć się następnymi pokoleniami. Inspirujące przesłanie WWF dotyczące ochrony przyrody przemawia do mnie jako ojca, człowieka i osoby publicznej. Z dumą ogłaszam, że łączymy siły i że mogę się nazywać ambasadorem globalnych oceanów.

Armin van Buuren

Udział Holendra w akcji nie ogranicza się wyłącznie w występowaniu w reklamówkach. Najpopularniejszy trance’owy artysta w tegorocznym rankingu DJ Mag zadeklarował ograniczenie zużycia plastiku podczas imprez z serii A State Of Trance.

Niby drobiazg, ale za to jaki istotny

Działania Armina z pewnością można nazwać symbolicznymi – wszak świat od deklaracji jednego muzyka, nawet bardzo popularnego, raczej się nie zmieni. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż często symboliczne ruchy potrafią mieć duży wpływ na ludzi. Armin ma sporą rzeszę fanów i mamy nadzieję, że jego ekologiczny przekaz będzie wpływał również na nich.

silesia beats

kalendarz

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?