DBL kolejnym Polakiem w Spinnin’ Records!

Polski producent znany między innymi z release’ów w labelu FRKNTN, zremiksował jeden z utworów Nilsa van Zandt’a – tym samym trafiając do Spinnin’ Records.

kalendarz

Szósty tydzień 2020 roku możemy postrzegać jako jeden z ciekawszych z perspektywy polskiej sceny EDM. To właśnie w tym czasie DJ Kuba & Neitan zostali nominowani do Future House Music Awards, DNF powrócił do wytwórni R3HAB’a a LOUD ABOUT US! wydali singiel w labelu Jauza. Do grona osób, które osiągnęły w tym tygodniu sukces poza naszymi granicami, należy zaliczyć też Kacpra Zaborskiego aka DBL, który wydał swoją produkcję w Spinnin Records.

O podpisaniu kontraktu z kultowym labelem DBL poinformował na swoich social mediach pod koniec 2019 roku. Nie było wiadomo jednak, jakiego konkretnie utworu dotyczy umowa. Teraz już wiemy, że Polak do światowego giganta trafił za sprawą remixu utworu “Life Of The Party”, który Kacper wykonał dla holenderskiego twórcy, znanego jako Nils Van Zandt. Polska interpretacja jest jedną z trzech, które trafiły do wydanego 7 lutego remix packa.

emuze.me

W jaki sposób DBL wydał numer w Spinnin’?

Postanowiliśmy zapytać dwudziestotrzylatka o szczegóły wydania tego numeru. Jak się okazuje, remix powstał z inicjatywy samego twórcy oryginału.

Parę miesięcy wstecz Nils Van Zandt napisał do mnie z prośbą o wykonanie remixu do jego nowego kawałka “Life Of The Party”. Już od początku przewijał się temat wydania w Spinnin i tak też się stało.

Inspiracja do takiej formy mojego remixu jest silnie zaczerpnięta z mocnych produkcji formacji Brohug. Spodobała mi się idea spokojnego breakdown’u i drop’u który będzie całkowitym zaskoczeniem, więc postanowiłem wykonać swój pomysł.

Byłem trochę niepewny co do swojego pomysłu, ale wysłałem remix do Nilsa, który – ku mojemu zaskoczeniu – napisał że numer jest totalnym sztosem.

Kacper Zaborski aka DBL

To nie pierwszy taki remix

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy remix DBL’a dla tego producenta. Już pod koniec 2018 roku wziął on na warsztat inny utwór Nilsa, “On My Way”. Wówczas produkcja wyszła nakładem mniej znanej wytwórni, BIP Records.

ultra

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, EPka z remiksami “Life Of The Party” składa się z trzech utworów. Każdy z nich utrzymany jest w zupełnie w innym stylu. DBL postawił na swoje sprawdzone dźwięki, czyli mocny klubowy bass house. Całą paczkę remixów – w tym wersję Polaka – można odsłuchać poniżej.

foto: Jakub Kosmatka

emuze.me

kalendarz

Total
29
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?