Czy koronawirus zaszkodzi Dreamstate Europe? Mamy oświadczenie organizatorów

Agencja TME – organizator Dreamstate Europe – w związku z obawami o to, czy w obliczu koronawirusa impreza się odbędzie, opublikował oświadczenie.

kalendarz

Mimo, iż w naszym kraju nie odnotowano (oficjalnie) żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, to już teraz jest to temat elektryzujący fanów muzyki elektronicznej. Opinia publiczna debatuje między innymi nad tym, czy zasadnym byłoby zakazanie organizacji imprez masowych, właśnie w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Siłą rzeczy dotyczy to również festiwali, o czym pisaliśmy na naszych łamach w weekend. Władze mogą bowiem – wzorem Intel Extreme Masters w Katowicach – zakazać udziału publiczności, co w wypadku wydarzeń muzycznych jednoznacznie oznacza jej odwołanie.

Jednym z najbardziej narażonych na taki scenariusz eventów jest Dreamstate Europe. Impreza odbywa się już za 1,5 miesiąca – 18 kwietnia w gliwickiej Arenie – i nie ma gwarancji, że uda się opanować sytuację związaną z koronawirusem do tego czasu. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w sieci pojawiło się sporo obaw o to, czy do trance’owej uczty w ogóle dojdzie.

kalendarz

Organizator odniósł się do obaw

W związku z tym, agencja TME (współorganizator imprezy) postanowił opublikować oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że prace nad wydarzeniem oraz poprzedzającym je koncertem Menno de Jonga przeprowadzane są zgodnie z planem, mimo świadomości o zagrożeniu. Pełną treść statementu znajdziecie poniżej.

ultra

Drodzy klubowicze, w ostatnich dniach dużo mówi się o koronawirusie, który w dość szybkim tempie rozprzestrzenia się po świecie. W związku z tym pojawia się wiele pytań o nadchodzące imprezy masowe, eventy, festiwale, w tym również Dreamstate pres. Menno Solo – Poland i Dreamstate Europe 2020.

Informujemy, że przygotowujemy się do tych wydarzeń w 100% i robimy wszystko zgodnie z planem. Oczywiście nie zapominamy o tym, że istnieje zagrożenie epidemiologiczne, ale mamy nadzieję, że nie wpłynie to na wyżej wymienione imprezy. Niezwłocznie poinformujemy Was o ewentualnych zmianach.

Wierzymy, że 17 i 18 kwietnia w Arenie Gliwice przeżywać będziemy wspaniałe chwile wśród najlepszych dźwięków muzyki trance.

TME

Pozostaje więc czekać na rozwój sytuacji i – pomimo obaw – z optymizmem patrzeć na przyszłość. Szczególnie, że jest na co czekać – wszak druga edycja Dreamstate Europe, jak zapewniają organizatorzy, ma być jeszcze lepsza niż ta pierwsza. Pełny skład lineupu znajdziecie pod tym linkiem, zaś bilety zakupić można tutaj.

kalendarz

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?