Kolejny letni festiwal odwołany! Electric Love odbędzie się dopiero w 2021 roku

Odbywający się w Austrii festiwal Electric Love nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy postanowili przełożyć imprezę na rok 2021.

sunrise

Powoli trzeba się oswajać z myślą, że w tegoroczne wakacje nie będzie zbyt dużo okazji do imprezowania. Na świecie zarażonych koronawirusem jest już blisko 1,5 miliona osób, z czego przeszło 85 tysięcy nierówną walkę z wirusem przegrało. Z powodu pandemii cierpią nie tylko ludzie, ale i firmy – w tym te organizujące eventy. Lista odwołanych festiwali jest już długa, a z pewnością dołączą kolejne imprezy. Już dziś powiększyła się ona o austriacki festiwal Electric Love.

Dopiero w przyszłym roku

O odwołaniu tegorocznej edycji organizatorzy Electric Love poinformowali na swoich social mediach. Impreza, która miała się odbyć między 9 a 11 lipca 2020 roku, mogła zgromadzić przeszło 100 tysięcy osób. W Austrii imprezy masowe są zakazane do końca czerwca, lecz Państwowa Inspekcja Sanitarna zaleca organizatorom festiwalu, aby nie organizować dużych wydarzeń także krótko po tym terminie.

kalendarz

Po tygodniach nadziei jest to moment, w którym musimy uznać, że tego lata są ważniejsze rzeczy i Electric Love w formie, jaką my i wy kochamy, prawdopodobnie nie będzie dozwolone w tym roku.

Electric Love

Organizatorzy oznajmili również, że kolejna edycja nie odbędzie się kilka miesięcy później, (jak choćby przeniesione ostatnio EDC Las Vegas) lecz dopiero w 2021 roku.

ultra

2021 będzie naszym rokiem, będzie wyjątkowy! Uczucie, gdy wszyscy po tym trudnym czasie ponownie zasiedlamy Ziemie Miłości i powąchamy świeżo skoszoną trawę wzgórz regionu Fuschlsee.

Electric Love

Co z innymi?

Cały czas czekamy na oficjalne stanowiska pozostałych organizatorów letnich imprez. Te z pewnością będą uzależnione od dyrektyw, jakie nałoży rząd danego kraju. Nie jasna jest sytuacja belgijskiego featiwalu Tomorrowland, również w Polsce Mayday zarezerwowało sobie “awaryjną datę” – na wypadek, gdyby epidemia miała wpłynąć także na jesienne imprezy.

Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję, że tegoroczny letni sezon nie pójdzie zupełnie na stracenie.

sunrise

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?