fest festival

FEST Festival 2021 z mocnym EDMowym lineup’em. W Chorzowie zagrają m.in. Fisher oraz Kygo

Organizatorzy FEST Festival 2021 w pierwszym lineup’owym rzucie postawili na EDM. W Chorzowie zagrają m.in. Fisher, Alan Walker oraz Kygo.

kalendarz

Mimo, iż wciąż nie ma żadnych wieści o odmrażaniu branży eventowej, to niektórzy promotorzy już patrzą na nadchodzące miesiące z optymizmem. Jedną z takich organizacji jest Follow The Step – czyli ekipa odpowiedzialna za FEST Festival. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku – naszą relację z eventu, na którym zagrali m.in. Disclosure, Alan Walker czy Lost Frequencies, znajdziecie tutaj.

Aż 4 dni zabawy

Impreza sprzed dwóch lat trwała przez dwa dni. W ubiegłym roku miał zostać dołożony dzień trzeci – niestety, z powodu pandemii koronawirusa plany organizatorów musiały zostać przełożone na 2021 rok. Ostatecznie FEST Festival 2021 będzie trwać aż 4 dni – od 11 do 14 sierpnia. Miejsce pozostaje bez zmian – festiwalowicze spotkają się w chorzowskim Parku Śląskim.

emuze.me

W ubiegłym tygodniu organizatorzy wystosowali oświadczenie, w którym zapewnili, że tegoroczna edycja się odbędzie – oczywiście zgodnie z odpowiednimi zasadami bezpieczeństwa. Z tą dość odważną w świetle wciąż trwających obostrzeń deklaracją wiążą się lineup’owe ogłoszenia. W tym roku pierwsze nazwiska spodobają się głównie fanom muzyki elektronicznej.

Konkretne elektroniczne ogłoszenie

Jak wchodzić, to z wysokiego “c” – z takiego założenia wyszli najpewniej organizatorzy śląskiej imprezy, przygotowując pierwszą fazę lineup’u. Znajdują się na niej bowiem naprawdę konkretne i rozpoznawalne postaci sceny EDM, reprezentujące głównie klimaty house’owe. Na pierwszy strzał poszedł dawno niewidziany w naszym kraju Kygo.

ultra

Następnie na rejon wjechało kolejnych osiem nazwisk. Szczególną uwagę zwraca Fisher – Australijczyk, pod którego aliasem ukazał się przebój “Losing It”, swój pierwszy występ w Polsce zaliczy właśnie podczas FEST Festival 2021.

Oprócz niego, lineup zasilili:

Alan Walker
Bakermat
Kungs
Ofenbach
Purple Disco Machine
Robin Schulz
Sam Feldt (LIVE)

Nie tylko EDM

Przypomnijmy – FEST Festival 2021 odbędzie się w chorzowskim Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia. Event ten jest multigatunkowy – możemy się więc spodziewać jeszcze wielu ogłoszeń artystów popowych, rapowych, alternatywnych, a także tych, którzy reprezentują tę mniej mainstreamową elektronikę. W ramach “wczucia się” w klimat imprezy, warto sprawdzić lineup poprzedniej edycji – znajdziecie go pod tym linkiem.

kalendarz

foto: Konrad Caba

emuze.me

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?