kontakt

Na 21 sierpnia była planowana pierwsza europejska edycja amerykańskiego festiwalu HARD Summer. W londyńskim The Drumsheds mieli wystąpić między innymi JauzKayzo, Alesso czy Tchami. Niestety, w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii mocno się zwiększa, co zaowocowało wprowadzeniem ponownie części obostrzeń.

Nie było wyboru

Jak czytamy w oświadczeniu, w związku z ograniczeniami, jakie wprowadza rząd Wielkiej Brytanii między innymi na koncerty, organizatorzy europejskiego HARD Summer są zmuszeni odwołać tegoroczną edycję swojej imprezy. Oczywiście organizatorzy zapewniają zwrot pieniędzy za zakupione już bilety. Ta procedura ma ruszyć w ciągu kilku najbliższych dni.

W związku z decyzją rządu Wielkiej Brytanii o rozszerzeniu ograniczeń na wydarzenia na żywo, ze smutkiem informujemy, że nie będziemy już kontynuować HARD w The Drumsheds.

HARD UK

Co warte podkreślenia, w oświadczeniu nie ma ani słowa o potencjalnym nowym terminie imprezy. Z kolei wydźwięk oświadczenia wskazuje na to, że event nie dojdzie do skutków z innych przyczyn. Dość znamienną wydaje się być bardzo mała liczba osób obserwujących HARD UK w mediach społecznościowych. To może wskazywać na bardzo małą ilość sprzedanych biletów.

W Polsce bez większych kłopotów

To nie jedyny festiwal, który w ostatnich dniach ogłosił anulowanie planów na ten rok. Przykładowo w środę oficjalnie swoją tegoroczną edycję odwołał Tomorrowland.

Na nasze szczęście w Polsce sytuacja epidemiologiczna się ustabilizowała. Nie ma więc na chwilę obecna większego zagrożenia odwoływaniem kolejnych eventów. Przypomnijmy, że jeszcze w te wakacje mają odbyć się The Other Side Of The Sun (impreza organizatorów Sunrise Festival), Heartbeat Festival czy FEST Festival. Jest zatem spora szansa, że w tegoroczne wakacje będzie dane nam się wszystkim spotkać – i to na niejednym evencie.

kontakt