kontakt

Branża koncertowa powoli wychodzi z koronawirusowego marazmu. Nacisk kładziemy tu na słowo “powoli”, ponieważ kolejne europejskie kraje dają do zrozumienia, że w tym sezonie należy nastawiać się na mniejsze imprezy. Sporo dużych eventów w Norwegii, niemieckie Parookaville, a także między innymi rodzimy Open’er Festival dojdą do skutku dopiero w roku 2022. Cały czas pod znakiem zapytania stoi też formuła tegorocznej edycji festiwalu Tomorrowland. Wiele pytań krąży także wokół Sunrise Festival – największego w naszym kraju elektronicznego eventu.

Jutro poznamy szczegóły

Kołobrzeska impreza – jak dobrze pamiętamy – nie odbyła się w roku ubiegłym. W zamian pod koniec lipca został zrealizowany livestream, podczas którego odkrytych zostało kilkadziesiąt nazwisk z tegorocznego lineup’u. Niestety, na tym ogłoszenia się zakończyły. Nie powinno to dziwić – wszak ostatnie miesiące stały pod znakiem niepewności, czy letnie festiwale roku 2021 w ogóle się odbędą. Na to wygląda jednak, że pytanie o tegoroczny Sunrise znajdzie swoją odpowiedź już jutro.

Jak wynika z postu, który na swoich social mediach opublikował Przemek Grabowski z RMF MAXXX, już jutro (18 maja) po godzinie 19:00 mamy poznać oficjalne informacje dotyczące Sunrise Festival 2021. Gościem audycji prowadzonej przez Grabę będzie DJ Kris – a głównym tematem będzie właśnie przyszłość “festiwalu wschodzącego słońca”.

Czego możemy się spodziewać?

Na ten moment najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest realizacja eventu w okrojonej formie, z mniejszą liczbą scen oraz zredukowaną frekwencją. Na takie rozwiązanie wskazywały doniesienia portalu OK Kołobrzeg, które zresztą w oficjalnym komentarzu organizatorów festiwalu nie zostały jednoznacznie zdementowane. Mało tego – komentarz ten obejmował również kwestię pierwszeństwa kupna biletów na edycję w reżimie sanitarnym dla osób posiadających już wejściówki na “pełną” wersję imprezy. Pozwala to więc przypuszczać, że pomysł przedstawiony przez lokalne media był (tudzież nadal jest) rozważany. Należy jednak nadal postrzegać to wszystko w kategoriach spekulacji. Karty zostaną oficjalnie odsłonięte jutro i to dopiero wtedy powinno być więcej wiadomo.

foto: Gromysz

kontakt