ghostproductions.pl

Jak wszyscy dobrze wiemy, tradycyjna formuła Amsterdam Dance Event z wiadomych przyczyn nie mogła dość do skutku. Klimatyczne występy najlepszych didżejów na świecie w jeszcze bardziej klimatycznych miejscach rozsianych po całym Amsterdamie to zdecydowanie coś, czego będzie nam brakować.

Organizatorzy postanowili na szczęście się nie poddawać i podeszli do tematu w trochę inny sposób. W ramach trwającej do dziś kolejnej edycji ADE odbyło się wiele ciekawych eventów online, o których informowaliśmy Was wcześniej tutaj.

Jedną z mocnych stron ADE były również wszelkiego rodzaju masterclassy czy fora dyskusyjne. Artyści organizowali swoje panele, w których tłumaczyli proces powstawiania danego utworu i odpowiadali na pytania zgromadzonych ludzi. Takich wydarzeń również nie brakowało.

Spotkanie na szczycie

Jedną z najciekawszych atrakcji tegorocznej edycji była swego rodzaju rozmowa na szczycie, w której wzięli udział David Guetta, Martin Garrix oraz Timbaland. Spotkanie zatytułowane “The Evolution Of Our Sounds” moderował prezenter BBC Radio 1 Danny Howard. Oczywiście – biorąc pod uwagę okoliczności – panowie spotkali się online, za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Trio dyskutowało o artystach i nagraniach, które tworzyły ich muzyczne uniwersum w okresie ich dorastania. Nie brakowało też wspominania wydarzeń i osobowości, które przyczyniły się do ukształtowania ich poglądów na świat, a także tematyki obecnych i przyszłych projektów. Panowie rozmawiali również o tym, czego nauczyli się od siebie nawzajem podczas pracy nad wspólnymi projektami, o swoim ulubionym sprzęcie studyjnym, jakości pracy w wielu strefach czasowych oraz o tym, jak radzą sobie w obliczu pandemii.

Martin Garrix wyda studyjny album

Timbaland omówił także plany dotyczące przyszłości swojej platformy Beatclub, która będzie rozszerzać swoją działalność o nowe obszary. Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie – Beatclub to platforma muzyczna dla artystów, producentów i autorów piosenek, za której pośrednictwem będzie można kupować i sprzedawać bity, acapelle czy sample.

Z kolei Martin Garrix postanowił przekazać światu naprawdę mocną informację – w 2021 roku ukaże się bowiem jego debiutancki album. Nie będzie to jednak produkcja pod jego głównym aliasem – długograja doczeka się projekt AREA21. Duet ten (w jego skład wchodzi jeszcze raper Maejor) zadebiutował w 2016 roku i przez cztery lata zaprezentował zaledwie sześć utworów. W przyszłym roku ma się to zmienić – tym samym już w marcu będziemy mogli się spodziewać zupełnie nowego materiału.

Warto przypomnieć przy okazji, że Martijn dotychczas wydał pod głównym aliasem dwie EPki – “Seven” w 2016 roku oraz “BYLAW” w 2018 roku. Z tej drugiej pochodzi collab Holendra z Mateuszem Owsiakiem aka Blinders.

Rewelacje te to jednak wyłącznie zalążek tego, co czeka Was podczas oglądania tego materiału. Trwa on ponad godzinę i jest bardzo inspirujący oraz ciekawy tak naprawdę dla każdego, kto śledzi branżę muzyki rozrywkowej. Sprawdźcie sami!

https://www.youtube.com/watch?v=quOxSTKB6qk

ghostproductions.pl