Laidback Luke promuje Polaków. Nowa EPka labelu Holendra zawiera dwa rodzime numery!

W ten poniedziałek miała premierę kolejna EP-ka spod szyldu OTW pt. “Shark EP”. Na tejże kompilkacji pojawiły się dwa polskie aliasy.

sunrise

Pomimo tego, że Laidback Luke nie jest już takiej fali popularności, na jakiej niewątpliwie był jeszcze parę lat temu, to jednak bardzo dobrze dba o swoją wytwórnie – Mixmash Records, która rozwinęła kariery takich producentów jak Keanu Silva, D.O.D. czy nawet Avicii – którego pierwsze wydanie pod tą ksywą miało miejsce w 2008 roku właśnie w holenderskim labelu.

Istotnym elementem układanki jest także Ones To Watch – sublabel stworzony z myślą o młodych producentach, którzy nie mają aż takiej siły przebicia. Swego czasu single wydawał tam między innymi Loopers, któremu właśnie ta wytwórnia pomogła stawiać pierwsze kroki na scenie klubowej.

kalendarz

Cieszy więc fakt, że w takim miejscu mamy coraz większą ilość polskich artystów – tym razem za sprawą premiery “Shark EP” – nowego release’u Ones To Watch. Na kompilacji pojawiły się aż dwa polskie aliasy – oprócz stałego bywalca tego labelu, którym jest Damian Domagała aka iMVD, swoje miejsce znalazł znany z FRKNTN duet Twisterz w kolaboracji z australijskim duetem Rave Radio. Panowie stworzyli numer kompletnie różniący się od ich dotychczasowej twórczości.

kalendarz

Zapytaliśmy Panów z duetu Twisterz, jak doszło do współpracy pomiędzy nimi a Australijczykami.

Rave Radio napisali do nas, że grają w swoich setach dużo naszych kawałków i mamy podobny energiczny styl, do tego który oni przedstawiają na swoich koncertach. W końcu zapytali się nas czy chcemy zrobić z nimi kawałek. Wysyłaliśmy sobie nawzajem pomysły aż w końcu wpadliśmy na drop do “Turn Up”. Wysłaliśmy im demo, a zaraz dostaliśmy od nichodpowiedź, że chcą to z nami dokończyć. Oni zrobili breakdowny, oraz dodali kilka elemtów do całości i tak powstał ten festiwalowy killer. Potem szukaliśmy odpowiedniej wytwórni dla kawałka. Okazało się, że wysłali go do Laidback Luka, któremu od razu się spodobało i powiedział, że chce to wydać w Ones To Watch, odnodze Mixmash gdzie wychodzą kawałki w takim stylu.

Darek Stelmach – 1/2 Twisterz

Jak sami widzicie, była to kwestia przypadku. Jednak nie oszukujmy się – w branży muzycznej też trochę szczęścia mieć trzeba Oprócz Darka i Karola na najnowszej EPce Ones To Watch pojawił się również Damian Domagała, znany dobrze jako iMVD. Krakowski producent zaserwował nam ponownie dużą dawkę niezwykle chorych dźwięków. Tym razem do współpracy zaprosił Dinar Candy i Ask Again.

sunrise

“Nasty” to utwór, który otrzymałem jako demo od Ask Again i Dinar Candy z zapytaniem o collaba 2 lata temu. Pomysł brzmiał wtedy całkiem inaczej. Trochę się nim pobawiłem, ale ze względu na dużą ilość pracy, utwór leżał półtora roku. Chciałem w ten czas zrobić coś pod OTW, ale jeszcze się tam nie dostałem. Dopiero wziąłem się za utwór w 2018 i całkowicie zmieniłem pomysł, kiedy to naszła mnie ochota na Tech House. Bardzo zainspirował mnie Jace Mek swoim stylem, który nawet sam grał nasz utwór przed premierą. Wracając do sedna, gdyby utwór był skończony wcześniej, nie brzmiałby tak samo i nie wylądowałby w OTW.

Damian Domagała – IMVD

Polskich artystów wartych uwagi i odnoszących sukcesy na światowej scenie jest coraz więcej – całkiem niedawno pisaliśmy o wspieranym przez topowych EDMowych artystów singlu duetu Melo.Kids oraz Kamila Pawełka aka Indox, a także o kolejnym wydanym w STMPD RCRDS utworze Mateusza Owsiaka aka Blinders. Mamy nadzieję, że będzie to także istotna motywacja dla producentów młodych, dopiero zaczynających przygodę z muzyką elektroniczną – jak widać, da się!

kalendarz

Total
79
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?