kontakt

Na takie końcówki tygodnia warto czekać! Drugi miesiąc 2020 roku zakończyła sroga dawka porządnej muzyki z polskiej stajni producentów – i mamy tu na myśli zarówno sprawdzone marki, jak i młodych gniewnych. Sprawdźmy, co rodzimi producenci mają nam do zaoferowania!


Skytech x TWISTERZ

Zaczynamy od świeżynki z labelu CYB3RPVNK. Mateusz Dziewulski aka Skytech zaprezentował zagranicznym słuchaczom już kilka interesujących polskich aliasów. Wcześniej w labelu R3HABa wydawali już Emdi oraz DNF – teraz do tego grona dołącza duet TWISTERZ.

Bass house’ową propozycję pod tytułem “Not Alone” supportowały już takie postaci, jak R3hab, Madison Mars oraz Yves V. Postanowiliśmy zapytać współtwórców kolektywu FRKNTN o szczegóły powstania tracka.

Pomysł zrobienia wspólnego utworu urodził się już na początku zeszłego roku. Przez natłok prac udało nam się razem usiąść w studio dopiero pod koniec tego roku – początkowo współpracowaliśmy online, aż finalnie spotkaliśmy się w Poznaniu i dokończyliśmy “Not Alone”. Dalej testy live w klubach, ostatnie poprawki i oddanie materiału do wytwórni. W międzyczasie zrobiliśmy także oficjalny remix do utworu C-BooLa i Skytecha – “La La Love“. Już teraz myślimy o kolejnym wspólnym tracku.

Karol Becela (TWISTERZ)

DNF x Meywenz

To nie jedyna nowość ze stajni gości pierwszego odcinka Shining Beats Podcast. DNF zaprosił bowiem do współpracy mającego już na koncie release w labelu FRKNTN zdolnego producenta o pseudonimie Meywenz. Track nosi nazwę “Don’t Be Scared” i naprawdę nie ma co się bać o jego poziom.


Paul Aristo

Paweł Kotarski aka Paul Aristo może Wam być już znany chociażby z bycia reprezentantem Polski na ubiegłorocznym Ultra Europe. Producentowi udało się wygrać konkurs i zagrać na jednej ze scen, ale na dalsze kroki w karierze musieliśmy trochę poczekać. Gdańszczanin do swojego muzycznego debiutu przygotował się naprawdę odpowiednio – widać to chociażby po samym klipie, który został przygotowany naprawdę profesjonalnie. “Leave Them All Behind” to spokojny, dość radio-friendly utwór, który może być początkiem naprawdę ciekawej kariery dla kolejnego Polaka. Czekamy z niecierpliwością na kolejne nowości!


KOFM

I na deser zostawiliśmy Kubę Sochańskiego – młodego producenta, który po kilkumiesięcznej przerwie powraca do wydawania nowej muzyki. Znany pod pseudonimem KOFM nastolatek zadebiutował w .CULTR Records, czyli labelu, nad którym pieczę sprawuje Max Farenthide z Bounce Inc., za pomocą singla “Give Me“. Future house’owy numer nieco przypomina to, co możemy usłyszeć z ręki chociażby Mesto. Niemniej jest to styl naprawdę przyjemny, który – mamy nadzieję – usłyszymy w klubach i na festiwalach jeszcze nieraz.

Nie zanosi się na to, aby polscy twórcy przestali w najbliższych miesiącach wydawać kolejne, (mamy nadzieję) coraz lepsze propozycje. Powyższe propozycje z pewnością udowadniają, że Polak potrafi i debiuty kolejnych aliasów na rynku światowym są tylko kwestią czasu.

foto: Twisterz

kontakt