Mimo problemów Follow The Step, Praga Centrum nadal będzie działać

Will Sparks przełożony, ale następny w kolejności Netsky już wystąpi w terminie. Znamy pierwsze szczegóły powrotu Pragi Centrum.

sunrise

To nie są najłatwiejsze dni w biurze przy ulicy Smolnej w Warszawie, gdzie działa agencja Follow The Step. Odwołanie FEST Festivalu okazało się być pierwszą tak wyrazistą oznaką problemów imponującej jeszcze podczas wiosny agencji eventowej. Jednak już wcześniej w mediach zrobiło się głośno na temat innego podmiotu związanego z FTSem, którym jest Praga Centrum. Otwarta w 2020 roku przestrzeń imprezowa przebojem weszła do czołówki stołecznego nocnego życia, bookując wiele wartych uwagi postaci sceny elektronicznej i nie tylko.

Skąd więc kontrowersje? Ano z opublikowanego w maju na łamach “Gazety Wyborczej” artykułu, zwracający uwagę na kontrowersje wokół tego, czy włodarze Pragi Centrum mają prawo zarządzać halami przy ulicy Szwedzkiej. Z kolei w czerwcu – podczas koncertu Vitalic’a, który relacjonowaliśmy na naszych łamach – doszło do nalotu policji spowodowanego sprzedawaniem alkoholu w hali, na którą nie została wydana stosowna koncesja.

kalendarz

Na domiar złego, praktycznie wszystkie imprezy zaplanowane od początku lipca były przenoszone na inne terminy. Swoje daty zmieniły chociażby wizyty sióstr NERVO, Willa Sparksa oraz projektu Zonderling. To, a także następujące niedaleko później problemy FTSu powodowało wątpliwości wokół dalszej działalności Pragi Centrum. Teraz wiemy w temacie nieco więcej.

kalendarz

Praga Centrum powraca

Z oświadczenia, które zostało opublikowane we wtorek, dowiadujemy się o tym, że Praga Centrum powraca po letniej przerwie do działania. Padła zapowiedź, że zaplanowane imprezy odbędą się zgodnie z planem. Pierwsza z nich już w najbliższą… sobotę – 26 sierpnia do Warszawy zawita bowiem Netsky. Planowana na dzień wcześniej wizyta Willa Sparks’a została przełożona z – jak twierdzą organizatorzy – problemów zdrowotnych artysty. Dalsze informacje dotyczące tego wydarzenia mają zostać podane wkrótce.

Na ten moment kalendarz Pragi Centrum wygląda następująco:

sunrise

  • 26 sierpnia – Netsky
  • 31 sierpnia – Bitamina
  • 15 września – Zonderling
  • 16 września – Golan, Janus Rasmussen, Pote
  • 22 września – Dimension
  • 29 września – T78
  • 14 października – Hot Since 82
  • 20 października – Sub Focus
  • 18 listopada – Chase & Status
  • 2 grudnia – KREAM

Poniżej znajdziecie treść statementu, który opublikowała Praga Centrum.

Informujemy, że działalność Pragi Centrum zostaje wznowiona po letniej przerwie, a zaplanowane na najbliższe miesiące wydarzenia odbędą się zgodnie z planem. Wyjątkiem jest event Will Sparks – artysta niestety ma problemy zdrowotne i nie będzie mógł pojawić się w Warszawie. Poinformujemy niebawem o sytuacji tego wydarzenia, a naszym najbliższym spotkaniem na Pradze Centrum jest wydarzenie z Netsky, które odbędzie się już w najbliższą sobotę. Bilety dostępne są w sprzedaży, a link znajdziecie w komentarzu.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że od tej pory wydarzenia będą organizowane przez sam klub lub niezależnych promotorów, o czym będziemy informować szczegółowo na bieżąco.


foto: Ela Kobyłka

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?