“Purgatorium”, czyli ostatnie lata Swedish House Mafii na wystawie fotografii i filmu w Sztokholmie

Autor wystawy zaprezentuje zespół w zupełnie inny sposób niż znamy to z mediów społecznościowych. W jego wizji przeplatają się mroczne, dziwaczne i pełne wdzięku elementy.

kalendarz

Legendarne trio, które przerwało wspólny projekt w 2013 roku powraca! Panowie ze Swedish House Mafii zapowiedzieli niecodzienne wydarzenie i zaprosili wszystkich fanów na otwarcie wystawy “Purgatorium”. Wernisaż odbędzie się 30 kwietnia w Muzeum Sztuki Fotografika w Sztokholmie. Autorem zdjęć i filmu jest szwedzki artysta Alexander Wessely, znany z surrealistycznego podejścia do sztuki. Od ubiegłego roku jest też dyrektorem kreatywnym Swedish House Mafii.

“Purgatorium” opowiada o podróży szwedzkiego trio od ich “śmierci” do “zmartwychwstania” – czyli od ostatniego koncertu na Ultra Music Festival w Miami w 2013 roku do ponownego rozpoczęcia ich współpracy 5 lat później. Wystawę będzie można obejrzeć między 30 kwietnia, a 5 maja – co łączy się też z występami Swedish House Mafii w Tele2 Arena Stockholm, które odbędą się w dniach 2-4 maja.

kalendarz

Alexander śledził naszą podróż jak nikt inny. Widział, słyszał i interpretował wizualnie wszystko co robimy. Jego niesamowicie silna estetyka jest bliska naszym sercom i odzwierciedla niemal idealnie naszą podróż życia.

Swedish House Mafia

Autor wystawy zaprezentuje zespół w zupełnie inny sposób niż znamy to z mediów społecznościowych. W jego wizji przeplatają się mroczne, dziwaczne i pełne wdzięku elementy. “Purgatorium” jest procesem przechodzenia przez trudny okres życia zespołu – nierzadko wypełniony cierpieniem – które ostatecznie doprowadzi do zjednoczenia. Będzie to prawdziwe odzwierciedlenie tego, co działo się w ostatnich latach w Swedish House Mafia.

ultra

Od samego początku był to proces całkowicie organiczny i niemal oczywisty. Dla mnie Swedish House Mafia to o wiele więcej niż trzech muzyków. To definicja konkretnej fali kulturowej, która zawsze przekraczała granice tego, co możliwe. Zaprezentowanie tej wystawy to dla mnie ogromne przeżycie.

Alexander Wessely

Przypominamy – szwedzkie trio na 2019 rok planuje światową trasę koncertową, podczas której odwiedzą między innymi Ultra Europe, a także Polskę!

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?