Showtek i Marnik supportują młodych Polaków. Oto nowy utwór duetu NoGun i Raveboiz!

Klaudiusz aka NoGun i Maks aka Raveboiz powracają do labelu .CULTR records z nowym singlem, który spotkał się z ciepłym przyjęciem światowych gwiazd EDM.

sunrise

#POLANDSTRONK – ten hasztag w ostatnich dniach na Shining Beats pojawiał się dość często. Zresztą nie ma co się dziwić – rok 2020 polscy reprezentanci muzyki elektronicznej rozpoczęli z przytupem. Liczne supporty, wydania w znanych wytwórniach czy nieoczekiwane collaby sprawiają, że polscy twórcy są coraz lepiej postrzegani. Jednak nie tylko największymi aliasami człowiek żyje – znać o sobie dają również młodzi gniewni, w tym wypadku Maks Klimek aka Raveboiz oraz Klaudiusz Brzozowski aka NoGun.

To może być ich rok

To drugi już collab tych młodych producentów. Po wspólnym remixie utworu “Kill The Noise” dla Bounce Inc. przyszedł czas na kolejny – tym razem oryginalny produkt. Pomysł na “Ice”, bo tak nazywa się najnowszy utwór Maksa i Klaudiusza, narodził się już prawie rok temu i jego “dopieszczanie” było procesem bardzo czasochłonnym, co podkreśla kielecki producent.

kalendarz

Zacząłem od zabawy samplem cymbałków, z którego powstała główna melodia. Po około godzinie miałem już pierwszy zarys dropu. I właśnie jedną z tych pierwszych wersji usłyszał NoGun, który od razu miał pomysł na ten utwór. Po kilku dniach zaczęliśmy pracować nad utworem. Trwało to kilka miesięcy, ponieważ w pewnym momencie żadne z nas nie miało weny na ten projekt.

Finalnie Klaudiusz stworzył trapowy breakdown, bulidup oraz dodał kilka znaczących elementów takie jak loopy perkusyjne, wokal czy drugą, zmieniającą się melodie. Ja natomiast po otrzymaniu projektu stworzyłem drugi drop oraz doszlifowałem w całości utwór. Cały numer wyszedł bardzo dynamicznie i gdy po raz pierwszy grałem go w wakacje 2019 na Beach Party Węgorzewo, wiedziałem że numer nie przejdzie bez echa.

Maks Klimek aka Raveboiz

Wspierani przez gwiazdy

Utwór wydany nakładem labelu .CULTR records zdobył już supporty od takich artystów jak Showtek, DJ Kuba & Neitan, P.A.F.F, 3rd Prototype czy Marnik. Ci ostatni chociażby zaprezentowali przedpremierowo “Ice” podczas swojego koncertu we Francji. Co ważne – to nie pierwszy raz, kiedy Klaudiusz i Maks zyskują uznanie poza polską sceną. Jeden z utworów Maksa był już supportowany przez Don Diablo, zaś Klaudiusz wraz z Kubą Sochańskim aka KOFM ma szansę na release w zagranicznym labelu.

ultra

Efekt współpracy Raveboiz i NoGun’a znajdziecie poniżej.

kalendarz

sunrise

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?