Skytech wchodzi w 2020 rok w dobrym stylu! Oto najnowszy singiel Polaka pt. “Overload”

Zwycięzca rankingu Polish DJs Chart rozpoczął już tok wydawniczy na 2020 rok – nowy singiel Mateusza to collab z Robbiem Mendezem.

sunrise

W trakcie ubiegłego roku Skytech wykorzystał wiele okazji na to, aby pokazać się przed licznymi fanami z jak najlepszej strony. Występy, single i remixy – to wszystko miało z pewnością spory wpływ na zwycięstwo poznańskiego producenta w rankingu Polish DJs Chart. Jednak rok 2019 już za nami, a przed każdym DJem i producentem sporo wyzwań związanych ze zbliżającym się nowym sezonem. Mateusz Dziewulski – bo takie dane w papierach ma Skytech – uaktywnił się już tydzień temu.

Zaczęło się od… nietuzinkowego pick-up line’a

Jednak dopiero dziś otrzymujemy pierwszy pełnoprawny singiel polskiego producenta w tym roku. Nosi on nazwę “Overload” i jest collabem z Holendrem o pseudonimie Robbie Mendez. Postanowiliśmy zapytać Mateusza o to, jak doszło do połączenia sił, które w rezultacie dało wspólny track.

kalendarz

Myślę, że zadziałało tutaj prawo przyciągania 😉 Twórczosc Robbiego jest mi bardzo dobrze znana, bardzo lubię i chętnie gram jego numery pokroju “Chicken Nuts”, “Happening” czy “Story”. Było dla mnie miłą niespodzianką to, kiedy on napisał do mnie na Instagramie, że ma demko, które brzmi jak nasz wspólny kawałek. Był to własnie klip z pierwszą, wstepną wersją “Overload”. Robbie jest wielkim talentem i wielkim profesjonalistą. Pracowało się nam fantastycznie, mimo że dzieli nas tysiąc kilometrów.

Skytech

Utwór można było usłyszeć już podczas wrześniowego występu Mata w warszawskiej sali koncertowej Progresja – jednak premiera ma miejsce dopiero teraz. Powód jest dość prozaiczny.

kalendarz

Faktycznie zagrałem wersję beta już w Progresji, żeby dac mały smaczek tego, co czeka projekt Skytech w najbliższych miesiącach. Nie byłem jeszcze wtedy w 100% zadowolony z mixu, brakowało mi czegoś. Musialem po prostu spędzić jeszcze te kilkadziesiąt dodatkowych godzin nad tym kawałkiem, żeby być zadowolonym z efektu brzmieniowego.

Skytech

U Skytecha zmiany

Jak nietrudno się zorientować, “Overload” brzmi trochę inaczej niż to, co pojawiało się ze strony Polaka w ubiegłym roku, głównie w jego pierwszej części. Od wydania utworu “Saturday Night” Mateusz modyfikuje swój styl, zaś w ostatnich dniach tym zmianom został poświęcony jeden z wpisów na jego mediach społecznościowych.

Wobec tego – w którą stronę idzie projekt Skytech?

sunrise

Dowcip polega na tym, że sam nie wiem. Nie widzę jednego, jasno wytyczonego kierunku dla mojego projektu. Myślę, że będę próbował różnych rzeczy. Takie poszukiwania w studio to jest coś, co bardzo lubię, więc sam jestem podeskcytowany tym, co przyniosą najbliższe miesiące.

Skytech

Tyle o przyszłości – teraz jeszcze skupmy się na tym, co jest teraz. Trwa bowiem karnawałowa trasa koncertowa #HYPE, która jest już blisko półmetka. W ten weekend Skytech odwiedzi Poznań i Mieleszyn, ale najwięcej będzie dziać się 14 marca, także w Poznaniu.

Jestem zadowolony zarówno z imprez, jak i z feedbacku, który otrzymuję odnośnie trasy. Widzę, ze było to dobre posunięcie, żeby poskładać wszystkie te występy w jedną całość, opakować i nazwać. Finalowy występ w poznańskiej Pachy to będzie coś absolutnie niepowtarzalnego, bo zagram set open-to-close. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz mi się przytrafiła taka okazja. Na pewno jest to sposób na pokazanie całego mojego spektrum muzycznego – będzie coś dla fanów każdego z moich brzmień. Jestem w stu procentach przekonany, ze warto 14 marca zawitać do Poznania na tę imprezę.

Skytech

Jest już klip!

Już teraz zapowiadamy swoją obecność, a tymczasem wróćmy do “Overload” – track został wydany nakładem CYB3RPVNK i wraz z release’m na rejon wjechał wideoklip. Ciekawostką jest fakt, iż za powstanie teledysku odpowiedzialny jest Robert Gackowski, znany wśród polskich fanów EDM jako Emdi. Tym samym panowie kontynuują swoją współpracę, której jednym z efektów był wydany w grudniu collab
By My Side”
.

Dwuminutowy materiał zawierający urywki z występów zarówno Mateusza, jak i Robbiego, znajdziecie poniżej.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
22
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?