Tribbs najpopularniejszym polskim artystą na Spotify wszechczasów. Rekord pobity!

No i stało się – Tribbs pobił ubiegłoroczny rekord i obecnie jest najpopularniejszym polskim artystą wszechczasów na Spotify!

kalendarz

Niejednokrotnie na naszych łamach pisaliśmy już o tym, że Spotify zyskuje w naszym kraju (i nie tylko) coraz większą popularność. Mimo niedawnych podwyżek, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług szwedzkiej platformy streamingowej. Nasz rynek jest tym samym naprawdę duży, dzięki czemu polskojęzyczni artyści potrafią osiągać liczby miesięcznych słuchaczy na poziomie bliskim trzech milionów. Pułap uprawniający do bycia najpopularniejszym polskim artystą na Spotify jest jednak postawiony znacznie wyżej i wymaga posiadania słuchaczy poza granicami kraju. Przez lata tytuł ten dzierżył Fryderyk Chopin, ale w 2023 roku uległo to zmianie. Za sprawą viralowego hitu “WORTH NOTHING” pałeczkę pierwszeństwa przejął TWISTED, polski twórca produkujący muzykę w stylu phonk.

Jego rekord wynosił 8 541 189 słuchaczy, którzy choć raz posłuchali jakiegokolwiek jego utworu w przeciągu ostatnich 28 dni i został on wykręcony w lutym ubiegłego roku. Na zmianę na pozycji historycznego lidera polskiej sceny muzycznej na tle całego świata musieliśmy poczekać zaledwie rok z kawałkiem.

emuze.me

Mamy nowego rekordzistę

Już kilka tygodni temu zaczęliśmy bacznie obserwować to, jak wielką liczbą słuchaczy na Spotify może pochwalić się Tribbs. Na początku lutego młodemu producentowi udało się bowiem przeskoczyć wcześniej wspomnianego Fryderyka Chopina w liczbie słuchaczy. Tendencja była wzrostowa za sprawą dwóch utworów. Na rynku polskim w ostatnich miesiącach dużą popularność zanotował radiowy singiel “Dzięki że jesteś” powstały we współpracy z Lanberry…

…natomiast na rynku europejskim bardzo dobrze radził sobie kawałek “LET’S GET FKD UP”, czyli collab Mikołaja z najpopularniejszą brazylijską personą na scenie EDM, którą jest Alok. Kawałek największy sukces osiągnął w Niemczech i Austrii, meldując się odpowiednio na 5. i 6. miejscu lokalnych list najchętniej słuchanych utworów na Spotify. Dobrze było także na Słowacji (13. miejsce) i w Czechach (20. miejsce). Singiel w peaku popularności dotarł także do Top100 Spotify w Polsce, Holandii, Danii, Szwajcarii, Belgii i Estonii.

ultra

Obecnie “LET’S GET FKD UP” ma ponad 60 milionów streamów i prawdopodobnie wskoczy do Top20 najchętniej słuchanych utworów polskich artystów wszechczasów na zielonej platformie. Poprzednią aktualizację, pochodzącą z początku roku, znajdziecie poniżej.

Kropka nad “i”

Te dwa kawałki spowodowały, że Tribbs osiągnął liczbę nieco powyżej 8,5 miliona monthly listeners na Spotify. Dane te pochodzą z czwartku, 14 marca – czyli ostatniego dnia przed premierą oficjalnego remiksu Polaka dla Alana Walkera. Tego samego, o którym wzmiankę jako pierwsi mogliście zobaczyć na tiktokowym kanale @pojtan.

@pojtan …a już wkrótce #alanwalker w Polsce! #muzyka #walkerworld #shiningbeats ♬ dźwięk oryginalny – pojtan

Nowa odsłona radiowego hitu Norwega zatytułowanego “Fire” osadzona została – podobnie, jak collab z Alokiem – w dość modnym obecnie brzmieniu hypertechno. Numer ten w pierwszej dobie od premiery zanotował niemal 300 tysięcy streamów, co miało walne przełożenie na pobicie ubiegłorocznego rekordu TWISTEDa.

kalendarz

Tym samym Tribbs stał się najpopularniejszym polskim artystą na Spotify wszechczasów. I coś czujemy, że ten tytuł będzie niezagrożony jeszcze przez długi czas. Gratulujemy Mikołajowi – szczególnie, że śledzimy jego poczynania od pierwszych singli pod tym aliasem – i czekamy na kogoś, kto rzuci mu rękawicę!

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?