covid koncerty

15 osób na… 58 tysięcy. Tyle osób zachorowało podczas testowych imprez w Wielkiej Brytanii

Testowe imprezy organizowane w ostatnich kilku tygodniach w Wielkiej Brytanii okazały się sporym sukcesem.

pdc

Koncerty i inne wydarzenia masowe w dobie pandemii COVID-19 stały się dla większości z nas jedynie dobrym wspomnieniem z wcześniejszych lat. Na całe szczęście krok po kroku, powoli wracamy do znanej nam wcześniej normalności. Dobrze usytuowane kraje na całym świecie rozpoczęły już badania dowodzące słuszności powrotu wydarzeń masowych. Jednym z nich jest Wielka Brytania – a wyniki wyglądają bardzo optymistycznie!

Doświadczenie objęło dziewięć masowych imprez w kwietniu i maju bieżącego roku. Były to chociażby BRIT Awards, mistrzostwa świata w snookerze, finał piłkarskiego FA Cup oraz klubowe imprezy w Liverpoolu, na których wystąpiła śmietanka undergroundowej sceny muzyki elektronicznej. Ta ostatnia spotkała się z niecodziennymi reakcjami okolicznych mieszkańców, o czym warto przeczytać.

15 / 58 000

To nie źart – 15 osób na 58 tysięcy to bilans osób, które zachorowały na wydarzeniach pilotażowych w zestawieniu do pełnej frekwencji. Należy zauważyć fakt, że nie obowiązywało tam zakrywanie ust i nosa oraz nie trzeba było utrzymywać dystansu społecznego. Zupełnie tak, jak za starych, dobrych czasów.

Wszyscy uczestnicy byli testowani na COVID przed samym wejściem – niestety osoby z wynikiem pozytywnym nie zostały wpuszczone. Następnie, kilka dni po danych wydarzeniach, testy ponowiono. Chorych okazało się jedynie piętnastu. Przypuszcza się, że mogli zarazić się w kolejce od osób, które nie zostały wpuszczone z przyczyn oczywistych.

Wyniki trafią na biurko premiera

Jeszcze kilka dni musi upłynąć przed dostarczeniem wyników badania do osób decyzyjnych, bowiem następuje finalizacja dokumentacji. Jako, że postawione wnioski są niebywale pozytywne to jeszcze w tym roku możemy spodziewać się powrotu większości imprez. Oby kraje, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest dobra poszły za ciosem. Ułatwieniem może okazać się certyfikacja szczepienia przeciwko COVID-19, nazywana popularnie paszportami covidowymi.

Na naszym podwórku coraz głośniej słychać głosy na temat okrojonej edycji Sunrise Festival oraz Heartbeat Festival w pełnym wydaniu. Jeśli eventy dojdą do skutku, na pewno na nich będziemy. Do zobaczenia!

pdc

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?