kontakt

Mimo w dalszym ciągu poprawiającej się sytuacji koronawirusowej, planowanie tegorocznego sezonu eventowego do łatwych nie należy. Ubiegły rok od tego różni jednak istotny czynnik – teraz jesteśmy bowiem bliżej niż dalej przynajmniej względnego powrotu do normalności. Mimo to, część polskich eventów (chociażby Mamry Music Festival, Orange Warsaw Festival czy Open’er Festival) postanowiło przenieść swoje imprezy na rok 2022. Inne plany ma z kolei stowarzyszenie “Gramy Z Sercem”, które od 2011 roku organizuje elektroniczne imprezy w Trzciance (woj. wielkopolskie).

Zmiany pokrzyżowane przez wirusa

Nazwa Beach Party Trzcianka odeszła już do lamusa. Od ubiegłego roku obowiązywać miał nowy brand – Heartbeat Festival. Nowa identyfikacja wizualna i – co najważniejsze – zdecydowanie większy rozmach w kreowaniu lineup’u miały być głównym wyznacznikiem zmiany. Niestety, pandemia postanowiła pokrzyżować plany organizatorom – przez co impreza została przeniesiona najpierw na koniec wakacji 2020, a potem na końcówkę czerwca 2021 roku.

Niestety, oczekiwanie na powrót nad jezioro Logo jeszcze trochę potrwa – tegoroczna edycja Heartbeat Festival została bowiem przeniesiona na dni 6, 7 i 8 sierpnia 2021 roku.

Dwa scenariusze

Jak czytamy w statemencie ekipy odpowiadającej za wydarzenie, w grze są dwa scenariusze – pierwszym z nich jest organizacja festiwalu w sierpniu. Pozytywnie mogą nastawiać w głównej mierze wieści z zachodu Europy – Francuzi, Belgowie oraz Duńczycy planują pozwolić na organizację mniejszych (z frekwencją do 5 tysięcy osób) wydarzeń kulturalnych jeszcze tego lata. Coraz mniejsza liczba zachorowań na COVID-19, a także postępująca akcja szczepień mogą skłonić polski rząd do podobnych kroków – co jest kluczowe dla tegorocznego sezonu eventowego.

Pełną treść oświadczenia, które ukazało się na social mediach imprezy, znajdziecie poniżej. Znajdują się w nim między innymi kwestie dotyczące zwrotu biletów oraz lineup’u.

Heartbeat Festival 2021 – oświadczenie

Halo #heartbeatfamily!

Długo było po naszej stronie cicho, dlatego też wielu z Was mogło zadać sobie jak najbardziej zrozumiałe pytanie – “Czy Heartbeat Festival odbędzie się w 2021 roku?”. Ten post będzie odpowiedzią na to właśnie pytanie.

Wszyscy mamy obecnej sytuacji dość, dlatego nie będziemy roztrząsać tego i powtarzać kolejnych banałów w tym temacie. Chcemy jednak, abyście wiedzieli, że przez ten czas tęskniliśmy (i nadal tęsknimy) za tłumem ludzi bawiących się nad jeziorem Logo. Z pewnością Wy również najchętniej już teraz ruszylibyście pod sceny, tworząc swoją pasją i dobrym nastrojem wyjątkową atmosferę. Dlatego właśnie postanowiliśmy, że się nie poddamy.

Choć łatwo nie było, to udało nam się opracować dwa scenariusze, które w ostatecznym rozrachunku mają doprowadzić do tego, że Heartbeat Festival 2021 dojdzie do skutku. Dziś opowiemy o tym pierwszym scenariuszu, jednocześnie mając wielką nadzieję na to, że to właśnie on się ziści.

Zeszły rok nauczył nas wielu rzeczy – i nabyta wtenczas wiedza jest istotnym budulcem do przygotowania się do tegorocznej imprezy. Optymizmem napawają również informacje z Francji, Belgii oraz Danii – według planów tamtejszych rządów jeszcze tego lata powrócą mniejsze festiwale. Wymienione państwa i ich pomysły na powrót do normalności mają przełożenie na działania innych europejskich rządów – i to pozwala nam na najbliższe miesiące patrzeć z jeszcze większym uśmiechem na twarzy.

Czy w Polsce będzie podobnie? Pokażą to najbliższe tygodnie. My za to możemy zagwarantować, że będziemy gotowi na dni 6, 7 i 8 sierpnia – to właśnie wtedy odbędzie się Heartbeat Festival 2021!

Z tego miejsca chcielibyśmy też podziękować wszystkim za zaufanie, a także za to, że większość osób, które pierwotnie zakupiły bilety, postanowiły je zatrzymać. To było i jest dla nas ważne w tych trudnych czasach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że procedura zwrotów nie była wzorcowa. Za to, w imieniu dystrybutora biletów – firmy ABilet – przepraszamy. Wszystkie wiadomości, które otrzymaliśmy od Was w temacie biletów, przekazaliśmy gdzie trzeba. Mamy nadzieję, że każdy, kto poprosił o zwrot, już go otrzymał lub otrzyma go w najbliższym czasie.

W dalszym ciągu pracujemy nad lineup’em imprezy – wszelkie szczegóły poznacie już wkrótce. W obecnych realiach takie działania nie należą do najłatwiejszych, dlatego prosimy o jeszcze troszkę cierpliwości.

Do imprezy pozostały 83 dni. Wierzymy w to, że spotkamy się wtedy w jak najliczniejszym gronie, aby wspólnie celebrować życie podczas Heartbeat Festival 2021!

Co z lineup’em?

Zanim pandemia sparaliżowała rynek eventowy, organizatorzy Heartbeat Festival zdążyli ogłosić część lineupu. W jego skład wejść mieli:

  • Brooks
  • Headhunterz
  • Mike Williams
  • Moksi
  • Noisecontrollers
  • Salvatore Ganacci

W najbliższych dniach i tygodniach powinniśmy dowiedzieć się, jak wielu wyżej wymienionych producentów pojawi się w Trzciance w 2021 roku. Kwestią wartą uwagi są również pozostali, nieogłoszeni dotychczas artyści.

foto: ErZet Arts

kontakt