kontakt

Drum and bass, pomimo bycia – na pierwszy rzut oka – dość niszowym gatunkiem w naszym kraju, w ostatnich latach coraz częściej gości w klubach i na festiwalach. Jedną z najbardziej znanych inicjatyw popularyzujących łamane klimaty nad Wisłą jest 175 BPM. To właśnie pod ich patronatem funkcjonuje jedna z tanecznych scen na FEST Festiwalu. Odwiedziliśmy ją na pierwszej edycji imprezy, a o naszych wrażeniach możecie przeczytać tutaj.

Raban Stage pojawi się również na FEST Festival 2021 – czego tym razem można się spodziewać?

Śmietanka sceny

W ramach tematycznej sceny na imprezie usłyszymy wiele ciekawych setów od szerokiej gamy artystów. Dziś ogłoszono aż 40 artystów! Na festiwalu nie zabraknie zagranicznych legend, energicznych setów od nowego pokolenia drum and bassu oraz lokalnych przedstawicieli gatunku. Szczególną uwagę w lineupie może zwrócić A.M.C., który na ostatniej gali Drum&Bass Arena Awards został okrzyknięty najlepszym DJem w swoim gatunku. Na imprezie usłyszymy oldschoolowe klimaty, aktualne trendy, jak i liquidowe propozycje. O te ostatnie na pewno zadba Maduk, który również jest jednym z założycieli wytwórni Liquicity.

Lineup Raban Stage w 2021 roku zasilą tacy zagraniczni reprezentanci, jak:

A.M.C
AL/SO
Atom
Bad Company UK
Bifidus Aktif
Dillinja
Dirty Doe
DJ Hype
DJ Marky + MC GQ
Document One + MC Felon
Emperor
Ferro
Friction
Harriet Jaxxon
Hash
Kanine
Keeno
Kove
Maduk
Mampi Swift
Phace
Unglued

Polski mocny wkład

Polacy nie gęsi, swoich artystów też mają. Na coraz liczniejszych drum and bassowych imprezach na pewno bawiliście się lub rozgrzewaliście się do setów kogoś z poniższej ekipy. Poniższe lokalne nazwy umilą zabawę podczas czterech dni tegorocznej edycji FEST Festival.

Rodzima reprezentacja prezentuje się następująco:

Buhhaj
Ginee
Greenhouse Effects
Handra
Krzyku
Mad Cannabeatz
Mia Twin
NeverAfter
Noi
Pogan
Protest
Ros
Sick
Some Minds
Tilt
Tom Encore
Wonter
Zaluk

To nie koniec elektroniki

Prócz drum and bassowej reprezentacji festiwalu niedawno odkryliśmy, kto zagra na scenie warszawskiego klubu Smolna. To właśnie na Kręgu Tanecznym sygnowanym jego nazwą pojawią się między innymi Bart Skils, Adana Twins czy Giorgia Angiuli LIVE. Jej skład znajdziecie tutaj. Niedługo również poznamy lineup Astral Stage, znanej z klimatów goa / psy trance.

Jednak FEST Festival to nie tylko Kręgi Taneczne. Na głównych scenach wydarzenia znajdziemy sety od głośnych reprezentantów EDMu, jak i od czołowych nazw muzyki popularnej czy rapu. W ramach imprezy usłyszymy sety od takich gwiazd jak Alan Walker, Kygo, Sam Feldt, Purple Disco Machine czy Fisher. Dotychczas ogłoszone nazwiska znajdziecie tutaj, a bilety możecie zakupić pod tym linkiem.


foto: Radosław Kaźmierczak

kontakt