Oto wyniki rankingu najpopularniejszych DJek na świecie

Wśród najpopularniejszych DJów jest stosunkowo niewiele kobiet. Niemniej o tym, jak mocną reprezentację ma płeć piękna, przekonujemy się w tym rankingu.

kalendarz

Sezon na przeróżne rankingi trwa w najlepsze. Zaczęło się od listy 101 najchętniej granych producentów stworzonej przez portal 1001tracklists. Swoje pięć groszy dołożył również DJ Mag prezentując ogólną i alternatywną listę najpopularniejszych DJów. W poniedziałek wystartowało również głosowanie na najpopularniejszego polskiego DJa – więcej szczegółów o Polish DJs Chart znajdziecie tutaj. Teraz natomiast poznaliśmy kolejne zestawienie, w którym znalazły się tylko i wyłącznie kobiety.

Płeć piękna ma swój ranking

Świat muzyki elektronicznej zdominowany jest przez mężczyzn. Nie brakuje jednak w nim kobiet, które dzielnie walczą o swoje miejsce. W ogólnodostępnych rankingach tylko nielicznym paniom udaje dostać się do zestawienia, dlatego już od jakiegoś czasu portal poświęcony płci pięknej DJane Mag stworzył ranking, w którym udział biorą tylko i wyłącznie DJki. Nie jest to może tak popularny ranking jak ten prezentowany przez DJ Mag, lecz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem głosujących. Sprawdźmy więc tegoroczne wyniki.

kalendarz

NERVO bezkonkurencyjne

Po raz kolejny na szczycie znalazły się siostry NERVO, które od 2016 roku okupują najwyższe miejsce w kobiecym rankingu. Drugie miejsce należy do Australijki Alison Wonderland. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Rezz, natomiast tuż za podium znalazła się Charlotte de Witte. W całym zestawieniu nie zabrakło przedstawicielek różnych gatunków. Znalazły się przedstawicielki house, techno, trance czy hardcore. Całą listę 100 najpopularniejszych DJek można zobaczyć poniżej.

ultra

kalendarz

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?