Coachella ogłasza lineup tegorocznej edycji. Na czele Kanye West, Billie Eilish i Swedish House Mafia

Znamy już lineup tegorocznej edycji festiwalu Coachella. Headlinerami są Harry Styles, Ye oraz Billie Eilish.

re2sh

Choć Coachella nie jest stricte festiwalem EDM, to co roku niemałą część składu zajmują właśnie wykonawcy tanecznej elektroniki. Nie inaczej będzie tym razem – a wiemy to, ponieważ organizatorzy zaprezentowali właśnie lineup najbliższej, edycji.

Swedish House Mafia wraca na pustynię

W tegorocznej rozpisce od razu rzuca się w oczy wyróżnione miejsce na dole line’upu, okupowane przez nikogo innego, jak trio Swedish House Mafia. Ich ksywie towarzyszy dopisek “Returning to the Desert”. Kto wie – być może możemy spodziewać się wyjątkowego występu trio… Ogłoszenie to potwierdza, że Szwedzi z buta wjeżdżają w nowy rok, mając już na koncie edit hitu “One” czy produkcje na nowym albumie The Weeknd. A w planach jeszcze wydanie albumu “Paradise Again”!

Trzech headlinerów

Do wyróżniających się postaci lineupu należy z pewnością dopisać Flume’a który również ma zamiar podbić nadchodzący rok. Wśród headlinerów znajdziemy także takie marki jak Disclosure, Louis The Child czy Jamie XX. Głównymi trzema gwiazdami całej imprezy są natomiast kolejno: Harry Styles, Billie Eilish i Kanye West, tutaj podpisany jako “Ye”.

Elektroniczne perełki

Zgłebiając się w lineup, można znaleźć sporo innych interesujących postaci EDM. Pierwszego dnia imprezy wystąpią między innymi nominowany do Grammy Black Coffee, Madeon czy wydający za moment album Lane 8. Patrząc głębiej, znajdziemy jeszcze więcej House’u i Techno, ze sporą ilością uznanych nazwisk jak chociażby Solomun, ARTBAT, Duke Dumont czy ANNA. Różnorodność dopełniają także elektroniczne postacie jak Fatboy Slim, Slander, czy Caribou, oraz oczywiście masa artystów reprezentujących inne popularne gatunki muzyczne.

Najprawdopodobniej poznamy jeszcze co nieco nazwisk, które dołączą do lineup’u – ale już na mniejsze sceny. Na tej zasadzie do składu artystów w 2019 roku, jako pierwszy Polak w historii, dołączył Sikdope.

Festiwal będzie trwać aż dwa weekendy – 15-17 i 22-24 kwietnia. Będzie to pierwsza edycja od 2019 roku – w poprzednich dwóch latach plany pokrzyżował koronawirus.

Image

re2sh

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?