kontakt

Sezon festiwalowy w pełni – tooooo znaczy powiedzmy. W tym roku wiele dużych festiwali odpuściło sobie coroczne, duże edycje. Jednak na polu bitwy na polskim rynku zostało jedno wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w pełnowymiarowej formie. Jest nim FEST Festival. Impreza ta miała miejsce pierwszy i (jak do tej pory) ostatni raz w 2019 roku. Wtedy odbyła się dwudniowa edycja, gdzie mogliśmy bawić się na między innymi trzech różnych Kręgach Tanecznych. Relacja z tamtego wydarzenia pod tym linkiem.

Z kolei w tym roku event będzie trwał aż 4 dni! Dla fanów elektroniki dodano kolejną scenę dedykowaną takim klimatom, choć na głównych scenach również nie będzie brakowało EDMowych dźwięków. Znamy już dokładną rozpiskę godzinową poszczególnych Kręgów Tanecznych – i z niego dowiadujemy się o paru lineup’owych roszadach.

Smolna: Krąg Taneczny

O ogłoszeniach w ramach tej sceny pisaliśmy tutaj – i nie ukrywamy, spodziewaliśmy się większej liczby ogłoszeń. Ostatecznie jednak okazało się, że był to przemyślany plan organizatorów – Krąg Taneczny to będzie typowo wieczorno-nocna scena, która w dodatku rozpocznie swoje działanie dopiero drugiego dnia imprezy. Z tego tytułu też w porównaniu do innych scen elektronicznych gra na niej mniejsza ilość artystów.

Ostatniego dnia eventu scenę zamyka Enrico Sangiuliano, którego występ był dumnie zapowiadany jako closing set festiwalu. O jego ogłoszeniu informowaliśmy w tym artykule. Jednak patrząc na rozpiski czasowe innych scen tanecznych wiemy, że po 4:00 zabawa będzie trwać dalej.

Raban Stage

O pełnym składzie drum and bassowej sceny informowaliśmy już jakiś czas temu. Na Raban Stage zaszły jednak pewne zmiany. Na Feście nie zagrają bowiem DJ Hype i Keeno. Jednak ekipa 175 BPM nie zostawia fanów połamańców bez zastępstwa. W ich miejsce wskakuje 1991.

Artysta ten inspiruje się wieloma gatunkami, jednak w jego produkcjach drum and bass wiedzie prym. W jego setach również słuchać nuty housowych brzmień. Jest członkiem kolektywu Worship, do którego należą m.in.: Sub Focus, Dimension czy Culture Shock. W ostatnim czasie wydał wiele remiksów kultowych utworów czy aktualnych elektronicznych hitów, a o jednym z nich pisaliśmy tutaj. Jego występ zaplanowany jest w czwartek na godzinę 0:45.

Na sam koniec całego festiwalu na Raban Stage przewidziany jest Showcase 175 BPM. Najbardziej wytrwali tancerze będą mogli usłyszeć poczwórne B2B między cenionymi polskimi DJami. Zabawa z Ginee, Sickiem, adamformat./ i Buhhajem będzie trwała od 4:30 do 6:00 rano.

Z kolei w niedzielne popołudnie będzie mieć miejsce dance contest skierowany do entuzjastów tańca zwanego DNB Dance.

Astral Stage

Krąg Taneczny specjalizujący się – przede wszystkim – w klimatach psytrance i goa, zawita do Parku Śląskiego również w 2021 roku. O tym, kogo ogłoszono w ramach Astral Stage pisaliśmy tutaj. Jednak od tamtej pory sytuacja lekko się zmieniła. W porównaniu do poprzedniej rozpiski z finalnego lineupu zniknęły takie aliasy jak Jedimaster i Dzida.

EDEN Stage

Przyszedł czas na scenę debiutantkę. EDEN Stage to miejsce, w którego organizację zamieszane jest Wisłoujście. Będzie to – podobnie jak Raban Stage – scena dzienno-nocna, gdzie zabawa rozpoczynać się będzie już w samo południe, a koniec dnia przewidywany jest na 6 rano. W lineupie śmietanka polskiej i elektronicznej sceny. Na zamknięcie tej sceny wystąpi Tiga.

Na EDEN Stage nie zabraknie live actów. Szczególnym dniem pod tym względem będzie piątek, kiedy to zobaczymy aż trzy występy w takiej formie.

Przypomnijmy – FEST Festival 2021 odbywa się w dniach 11-14 sierpnia w Parku Śląskim. Pełny skład lineup’u z podziałem na dni i sceny znajdziecie pod tym linkiem, a bilety – tutaj.


foto: Radosław Kaźmierczak

kontakt