Burmistrz hrabstwa Miami: Ultra Music Festival 2020 odbędzie się pomimo koronawirusa

Władze Miami uspokajają – na ten moment nie ma planów, aby odwołać odbywające się za ponad dwa tygodnie Ultra Music Festival 2020.

sunrise

Już za niewiele ponad dwa tygodnie startuje Ultra Music Festival 2020. Oprócz podekscytowania i niecierpliwości, wśród stukilkudziesięciu tysięcy Ultranauts z całego świata żywa była niepewność. Światem trzęsie bowiem koronawirus, przez który zostało odwołane już Ultra Abu Dhabi. Podobne ryzyko dotyczyło również głównej edycji imprezy, która planowana jest na dni od 20 do 22 marca.

O planowanych pertraktacjach w ramach władz lokalnych Miami pisaliśmy już w sobotę. Na szczęście, jak donoszą lokalne media, włodarze podchodzą do tematu na spokojnie. Mają ku temu powody – wszak, pomimo wielu przypadków zachorowań na całym świecie (a głównie w Chinach), w stanie Floryda zanotowano zaledwie dwa zachorowania.

kalendarz

Burmistrz Miami, Francis Suarez, podczas konferencji prasowej dał do zrozumienia, że impreza nie będzie odwoływana.

kalendarz

(…) nie jest to czas na panikę, ale raczej na podjęcie środków ostrożności, w tym mycie rąk. Będziemy nadal monitorować sprawę i odpowiednio reagować.

Francis Suarez, burmistrz Miami

Z kolei Carlos A. Gimenez, burmistrz hrabstwa Miami-Dade, postawił sprawę jasno – żadne duże eventy w najbliższym czasie nie będą odwoływane.

Na powracającej do Bayfront Park imprezie pojawią się goście ze 105 krajów, dlatego mimo wszystko środki ostrożności będą potrzebne. Wiedzą o tym organizatorzy, którzy już teraz zapewnili dodatkowe formy zabezpieczenia, takie jak stacje do dezynfekcji rąk. Dobrą wiadomością jest z pewnością to, że w ten temat włączyły się także władze miejskie. Możemy się więc spodziewać zastosowania zabezpieczeń na szerszą skalę.

sunrise

Przypominamy – Ultra Music Festival 2020 odbędzie się w dniach 20-22 marca w Miami. Pełny skład lineup’u znajdziecie pod tym linkiem, a jeśli chcecie wybrać się w doborowym towarzystwie na europejską edycję imprezy, to sprawdźcie usługi Ultra Party Camp. Więcej szczegółów tutaj – a z kodem SHININGBEATS otrzymacie 50 zł zniżki.

kalendarz

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?