Doniesienia medialne od kilku tygodni zdominowane są przez koronawirusa. Pierwsza wzmianka na ten temat pojawiła się na naszych łamach niecały miesiąc temu – jednak przez ten czas zadziało się naprawdę wiele. Najpierw odwołano lub przeniesiono duże wiosenne eventy, takie jak Tomorrowland Winter, Coachella czy Ultra Music Festival.

Koronawirus paraliżuje sezon eventowy

Następnie dowiedzieliśmy się o wprowadzonym przez polski rząd zakazie organizacji imprez masowych. Ta restrykcja dotknęła nie tylko kluby, ale także organizatorów dużych imprez – właśnie odgórne zarządzenie spowodowało przeniesienie Dreamstate Europe 2020 na jesień. W międzyczasie część uczelni poinformowało o odwołaniu juwenaliów, na których także nieraz można znaleźć EDMowych artystów.

Wszystko to sprawia, że organizatorzy letnich imprez – takich jak Heartbeat Festival czy Sunrise Festival – zaczynają odczuwać coraz większą niepewność. Coraz więcej głosów w opinii publicznej mówi o tym, że zamknięcie tematu COVID-19 potrwa dłużej niż przewidywanych kilka tygodni. Z tego właśnie powodu kilka dni temu anulowana została pierwsza planowana na miesiące wakacyjne duża impreza – mianowicie brytyjskie Glastonbury. Czas działa na niekorzyść promotorów, o czym na własnej skórze przekonuje się w tym momencie Destiny & Elite Group.

THOH odwołane

Organizator miał bowiem w dniach 15 i 16 maja zorganizować dwa eventy pod nazwą The Harbour Of Heaven Club Stage. Niestety, właśnie z powodu koronawirusa, mające odbyć się odpowiednio w Krakowie i Zabrzu wydarzenia zostały przeniesione na inny, na ten moment nieokreślony termin. Agencja przekazała tę przykrą wieść za pośrednictwem Facebook’owych wydarzeń.

Na początku marca został wydany ogólnopolski zakaz organizacji imprez masowych, ma to ścisły związek z wirusem (COVID-19), który sieje spustoszenie w wielu krajach.

Do końca wierzyliśmy, że uda się opanować sytuację, tak aby majowy event mógł się odbyć bez komplikacji. Doniesienia z Europy i Świata są bardzo niepokojące i nie pozostawiają nam żadnego wyboru.

Mając na uwadze Wasze szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy zmienić termin The Harbour of Heaven club stage. Jesteśmy po rozmowach z naszymi partnerami oraz artystami i wspólnie ustalamy najlepszy termin, o czym niezwłocznie Was poinformujemy.

W dalszym ciągu nieustannie pracujemy nad dopracowaniem najdrobniejszych kwestii organizacyjnych. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Stoją obecnie przed nami wszystkimi wyzwania o których nie myśleliśmy w najmroczniejszych snach i to one powodują, że rozumiemy jak ważna jest solidarność i empatia we wszystkich działaniach dnia codziennego. Jest to dla nas swoista lekcja, z której wyjdziemy silniejsi i mądrzejsi. #ZOSTANWDOMU ‼️

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność, a wygrane w konkursach zaproszenia są aktualne.

The Harbour Of Heaven

Na obydwóch eventach miał zjawić się taki sam skład artystów:

Marnik
Benassi Bros feat. Dhany
Drenchill
Skytech
Komodo
Bounce Inc.
DJ Kuba & NEITAN
Dirty Rush & Gregor Es
Bernard Drago
Joki
Adam de Great

Niebezpiecznie blisko lata

Warto przy tym wszystkim zwrócić uwagę na jeden kluczowy aspekt. Odwołane eventy miały mieć miejsce w połowie maja – a więc bardzo blisko sezonu letnich festiwali. To pozwala więc zacząć zastanawiać się, czy jest w ogóle na co czekać podczas tego lata. Na to pytanie odpowiedź poznamy jednak dopiero w najbliższych tygodniach.


foto: materiały organizatora