Co z koncertami Borisa Brejchy, Gorgon City, Illenium i nie tylko? Wiemy już więcej

Problemy agencji Follow The Step powodują niemałe zawirowanie na scenie eventowej. Co będzie z imprezami ekipy ze Smolnej?

kalendarz

Ostatnie kilka lat na polskiej scenie elektronicznych imprez były naprawdę ciekawe. Niemały wpływ na to wszystko miała agencja Follow The Step, która ściągała nad Wisłę wielu artystów, nierzadko mających okazję w naszym kraju zagrać po raz pierwszy. Czas pokazał jednak, że było to zjawisko zbyt piękne, by mogło się finansowo spinać – a momentem, który wywołał dalszą lawinę zdarzeń, było odwołanie FEST Festivalu.

Od kilku tygodni trwa proces restrukturyzacji spółek FEST Festival i Follow The Step. Przez cały ten czas, posiadacze wejściówek na różne imprezy organizowane przez ekipę ze Smolnej żyli w niepewności, czy będą mieli gdzie jechać i czy w przypadku problemów będą mogli liczyć na zwrot pieniędzy. Na ten moment mamy coraz więcej odpowiedzi na to pierwsze pytanie. W ostatnim czasie wyklarowała się bowiem sytuacja części wydarzeń ogłoszonych przez FTS. Już jakiś czas temu pisaliśmy o:

emuze.me

  • zmianach w zarządzie firmy odpowiedzialnej za festiwal Wisłoujście (więcej info)
  • przejęciu przez WiniaryBookings i Going. koncertów Louisa Tomlinsona (więcej info)
  • powrocie Pragi Centrum, która formalnie będzie – poprzez spółkę Szwedzka 24 – organizatorem imprez zaplanowanych na najbliższe miesiące (więcej info)
  • przeniesieniu na przyszły rok I AM HARDSTYLE Poland (więcej info)
  • i ogłoszeniu preparty IAH z artystami z lineup’u głównej edycji (więcej info)

Na tym wieści dotyczące imprez ogłoszonych przez Follow The Step się nie kończą. W czwartkowe popołudnie na social mediach agencji pojawiło się oświadczenie dotyczące dalszych losów. Czytamy w nim o “tymczasowym” wycofaniu się przez spółkę z organizacji nadchodzących wydarzeń. Dodatkowo potwierdzone zostało wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz zmiany w gronie organizatorów kolejnych imprez.

Kto zorganizuje FTSowe imprezy?

Uratowane zostały chociażby planowane pierwotnie na najbliższy weekend występy duetu Gorgon City. Odbędą się one 15 grudnia w warszawskiej Progresji oraz 16 grudnia w poznańskim klubie Tama. Organizację od Follow The Step przejęły kluby, w których odbędą się koncerty. Bilety zakupione na pierwotne daty mają zachować ważność.

ultra

Informujemy, że zaplanowany na 9 września koncert Gorgon City nie odbędzie się we wskazanym terminie. Pomimo prób, nie byliśmy w stanie skontaktować i porozumieć się z organizatorem (agencją Follow The Step), który chciał wynająć nasz klub w celu przeprowadzenia wydarzenia.

Progresja

Progresja stała się również podmiotem odpowiedzialnym za zapowiedziany na 14 października debiut ILLENIUM w Polsce. Informację na Facebook’u potwierdził Marek “Prezes” Laskowski, właściciel klubu.

Do skutku mają dojść drum n bass’owe imprezy z serii Raban. W ich ramach w warszawskiej Pradze Centrum mają wystąpić Dimension (22 września), Sub Focus (20 października) oraz Chase & Status (18 listopada). Ten ostatni projekt ma jeszcze 17 listopada zaliczyć wizytę w poznańskiej Tamie. Na tą chwilę nie wiadomo, który podmiot formalnie będzie odpowiedzialny za tą ostatnią imprezę. Co do pozostałych – ma je zrealizować spółka Szwedzka 24, która jest wpisana także jako organizator preparty I AM HARDSTYLE Poland (23 września) oraz koncertu T78 (29 września).

Najwięcej pytań pojawiało się natomiast w kontekście zaplanowanego na 13 października występu Borisa Brejchy w trójmiejskiej ERGO Arenie. Po formalnym przejęciu od spółki Follow The Step, organizacją tego wydarzenia ma zająć się Stowarzyszenie Summer Contrast, odpowiedzialne za Summer Contrast Festival. Zakupione jak dotąd bilety mają zachować ważność, a 8 września ma ruszyć sprzedaż dodatkowej puli biletów. Wszystko ma się odbywać w porozumieniu zarówno z managementem Niemca, jak i włodarzami areny. Więcej szczegółów ma się ukazywać na facebook’owym wydarzeniu.

kalendarz

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Follow The Step – oświadczenie

W związku z odwołaniem FEST Festivalu, koniecznym stało się podjęcie decyzji o wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego w agencji Follow The Step. Postępowanie to ma na celu uzyskanie zatwierdzenia układu, który umożliwi uregulowanie naszych zobowiązań. Proces restrukturyzacji prowadzi BM Restrukturyzacje sp. z o.o., a wszystkie zapytania lub zgłoszenia dotyczące powstałych wierzytelności prosimy kierować na adres followthestep@bmrestrukturyzacje.pl.

W ostatnich tygodniach podjęliśmy intensywne działania, aby nadchodzące wydarzenia zostały zorganizowane przez innych organizatorów, dzięki czemu będziecie mieli nadal możliwość w nich uczestniczenia. Wiele z nich zostało już przekazanych innym promotorom, którzy gwarantują odbycie się wydarzeń takich jak: Louis Tomlinson, Gorgon City, I AM Hardstyle, Boris Brejcha, Dimension, Chase & Status, Sub Focus, T78, czy Illenium. Szczegółowe informacje na temat losów poszczególnych wydarzeń będziemy przekazywać jak najszybciej to możliwe na dedykowanych tym imprezom stronach na facebooku oraz w bezpośrednich wiadomościach e-mail przesyłanych do nabywców biletów.

Chcemy również Was poinformować, że Follow The Step tymczasowo wstrzymuje swój udział w organizacji wszystkich zbliżających się wydarzeń. Czytamy i rozumiemy Wasze komentarze oraz przepraszamy za wszelkie niedogodności z jakimi musicie się borykać.


foto: Ela Kobyłka

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?