Oto 20 najchętniej sprawdzanych tematów na Shining Beats w 2022 roku

Jak co roku – sprawdzamy, jakie tematy grzały czytelników portalu Shining Beats najbardziej w trakcie ostatnich 12 miesięcy.

dolaczdonas

To był dla nas naprawdę ważny rok. Wszak w końcu wróciliśmy na duże festiwale i inne wydarzenia, którym w poprzednich latach przeszkadzała pandemia. W samym Shining Beats także pozmieniało się sporo – mamy nową stronę internetową oraz zupełnie nową identyfikację wizualną. Statystyki naszej strony internetowej także świecą się na zielono – w stosunku do 2021 roku, strona shiningbeats.pl cieszyła się o 60% większym zainteresowaniem. Udało nam się także osiągnąć niemały sukces na TikToku – ponad 80 tysięcy obserwujących i wiele milionów wyświetleń w zaledwie 4 miesiące mówią same za siebie. Przede wszystkim jednak w mającej miejsce w sierpniu kryzysowej sytuacji udowodniliście, że naprawdę doceniacie naszą pracę. Za miniony już praktycznie 2022 rok dziękujemy Wam z całego serca – bez Was nie byłoby nas, i to dosłownie!

Zanim jednak zwrócimy głowy w stronę 2023 roku, skupmy się jeszcze na moment na tym, co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak co roku, sprawdzamy więc, co grzało Was najmocniej. Przed Wami lista tekstów i tematów, które czytały się najlepiej.


Śmierć DJa Antexa

Zaczynamy od sytuacji, której nikt nie chciałby opisywać. Niestety, życie pisze swoje scenariusze – i tak, w styczniu pożegnaliśmy DJa Antexa. Postać dobrze znana przez tzw. “starą gwardię” przegrała swoją walkę z koronawirusem.

Temat śmierci DJa Antexa był najchętniej przez Was sprawdzanym w 2022.


Jak kupić bilety na Tomorrowland?

Powrót festiwali miał przełożenie na ogólne zainteresowanie taneczną elektroniką – i widać to w liczbach. Brak dużych imprez spowodował, że wielu zaczęło interesować się odwiedzaniem rodzimych miejscówek, ale także podróżami za granicę. A, że Tomorrowland odbył się w 2022 roku w formie rozszerzonej (aż trzy weekendy), to i wielu za cel obrało właśnie odwiedzenie czołowego światowego festiwalu. Dlatego zupełnie nas nie dziwi to, że tak chętnie sprawdzaliście nasz artykuł ze szczegółami dotyczącymi sprzedaży biletów na Madness.


Śmierć DJa Shoga

W tym roku pożegnaliśmy także DJa Shoga, reprezentanta niemieckiej sceny muzyki trance, którego możecie znać z klasyka “Another World”. O tym, jak bardzo szanowany był w naszym kraju, świadczy fakt, iż tekst informujący o tej stracie był trzecim najchętniej czytanym w 2022 roku.


Powrót Love Parade

Wielu fanów muzyki klubowej w Polsce żyje wspomnieniami – stąd też oczy wielu zwróciły się w lipcu w kierunku Berlina, gdzie po ponad dziesięcioletniej przerwie powróciło kultowe Love Parade. Mimo, iż pod nową nazwą (“Rave The Planet”), to pod przewodnictwem tego samego Dr’a Motte, który był mózgiem operacyjnych klasycznych edycji tej imprezy. Kolejna odsłona już w 2023 roku – i już wiemy, że wielu Polaków będzie reprezentować w stolicy Niemiec nasz clubbing!


Kto się słucha na Spotify?

Szwedzki portal streamingowy jest obecnie najpopularniejszym źródłem legalnej muzyki w naszym kraju. I choć niektórzy będą wspominać o YouTube (poniekąd słusznie), to tendencja jest już praktycznie nieodwracalna – i Spotify przez najbliższe lata będzie wieść prym. Wzrost zainteresowania samą usługą niesie za sobą także większą chęć poznawania statystyk dotyczących tego, kto jest za jej pomocą słuchany najchętniej. I tu z pomocą przychodzi nasze aktualizowane co miesiąc zestawienie, które sprawdzacie naprawdę często.


Sunrise Festival 2022

Wielki, popandemiczny powrót “festiwalu wschodzącego słońca” wiązał się z wielkimi oczekiwaniami fanów i uczestników. Mimo, iż zdania odnośnie samej imprezy już podczas jej trwania były podzielone, to i tak nie zmieniło to ważnego faktu – Sunrise Festival skupia uwagę. I nic nie wskazuje na to, jakoby ten stan rzeczy miał się zmienić.


Mayday Poland 2022

Prawdopodobnie największe wydarzenie z techno w naszym kraju potwierdziło w tym roku swoją klasę – mimo, iż nie każdemu podobał się tegoroczny lineup. Statystyki mówią jednak wprost – katowickie święto muzyki elektronicznej nadal ma wielu fanów i jest po prostu “grzejącym” tematem.


ASOT 1000 Poland

Sezon eventowy rozpoczął się pełną parą już w marcu – konkretnie podczas ASOT 1000 w krakowskiej TAURON Arenie. Występ Armina van Buurena i innych trance’owych gwiazd zachęcił do kupna biletów kilkanaście tysięcy osób, zaś w internecie – wygenerował naprawdę duży ruch, także na naszej stronie.


Gigi D’Agostino walczy z poważną chorobą

W połowie grudnia 2021 roku klubową siecią wstrząsnęła informacja o pogarszającym się stanie Gigiego D’Agostino, ikony włoskiej sceny klubowej. Na ten moment mało jest informacji odnośnie rozwoju stanu zdrowia producenta.


Wisłoujście 2022

Scena house i techno w naszym kraju rośnie z każdym rokiem, co widać nie tylko w klubach, ale także na letnich festiwalach. Widać to także na przykładzie organizowanego w drugiej połowie sierpnia wydarzenia o nazwie Wisłoujście, w którego lineup’ie co rok znajdziemy wyłącznie polskich DJów i producentów. Impreza szybko zbudowała swoją renomę, co nietrudno było zauważyć nie tylko patrząc na sprzedaż biletów (wyprzedały się praktycznie wszystkie), ale także śledząc statystyki ruchu w sieci.


W roku 2022 wpadaliscie na Shining Beats także po to, aby:

  • przejrzeć wyniki Polish DJs Chart 2022 [klik!]
  • sprawdzić szczegóły czerwcowego koncertu Tiesto w Gliwicach [klik!]
  • posłuchać setów z Sunrise Festival 2022 [klik!]
  • zorientować się, jak kupić bilety na Tomorrowland 2023 [klik!]
  • dowiedzieć się, że Dreamstate Europe 2022 dojdzie do skutku [klik!]
  • poznać szczegóły odwołania występu Marshmello na Sunrise Festival 2022 [klik!]
  • być na bieżąco z FEST Festival 2022, który uznany został przez wielu za wartą uwagi miejscówkę do odwiedzenia w nadchodzącym sezonie [klik!]
  • przypomnieć sobie największe klasyki Sunrise Festival (jest to notabene najbardziej ponadczasowy nasz artykuł, powstał on bowiem już w 2019 roku!) [klik!]
  • poznać informacje na temat nadchodzącego polskiego koncertu Borisa Brejchy [klik!]
  • powiedzieć sobie pod nosem, że “niby człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził” – a to przy okazji odwołania koncertu Swedish House Mafii w Krakowie [klik!]

Z dobrych wiadomości – w tym roku nikt nie chciał nas pozwać za to, że opisujemy rzeczywistość. I oby ten stan rzeczy nie uległ zmianie w roku 2023!

dolaczdonas

Total
20
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?