kontakt

24% więcej odsłon niż w roku poprzednim – z takim bilansem portal Shining Beats zamyka rok 2021. I jest to dobry prognostyk na następne 12 miesięcy, podczas których – jeśli tylko nie stanie się żaden kataklizm – jeszcze bardziej zbliży nas wszystkich do stanu sprzed wybuchu pandemii. Oczywiście tego właśnie sobie i wam życzymy – ale zanim zajmiemy się realizowaniem planów na 2022 rok, rzućmy jeszcze na chwilę okiem na mijający właśnie rok.

Podobnie jak w 2020 roku, tak w tym prezentujemy zestawienie tematów i tekstów, które grzały Was najbardziej. To właśnie poniższe niusy i artykuły spotkały się z Waszym największym zaciekawieniem.


ASOT 1000 Poland

Fanów trance’u w Polsce nie brak – nie dziwi więc fakt, że ogłoszenie eventu na naszych terenach w ramach trasy A State Of Trance wzbudzi tak duże emocje. Pierwotnie impreza ASOT 1000 miała mieć miejsce w październiku – niestety została ona przeniesiona na marzec 2022 roku. Miejsce pozostaje bez zmian – a jest nim krakowska Tauron Arena.

Temat ASOT 1000 Poland był najchętniej przez Was sprawdzanym w 2021.


Chris Bee nie żyje

Rok temu na pozycji numer 2 była śmierć. W tym roku jest nie inaczej – lecz tym razem chodzi o odejście z naszego świata DJa znanego jako Chris Bee. Rezydent klubu Amsterdam Łąkie był poważany na polskiej scenie klubowej, a jego śmierć wywołała wiele goryczy wśród braci DJskiej.


Akcja #otwieraMy

Najniższy stopień podium zajęła akcja #otwieraMy, którą zapoczątkował wrocławski klub Wall Street. Ten sam, w którym dwa tygodnie temu odbył się Wielki Finał Polish DJs Chart. Temat rankingu jeszcze do nas w tym tekście wróci, a tymczasem skupmy się na mającej miejsce niemalże rok temu akcji sprzeciwu wobec bezprawnych zdaniem włodarzy klubów i wielu prawników koronawirusowych restrykcji. Z czasem do akcji dołączyło się wiele innych miejsc – w niektórych dochodziło nawet do nalotów policji.


Kto rządzi na polskim Spotify?

Legalne źródła muzyki są coraz popularniejsze – i widać to chociażby po publikowanych przez nas często rankingach słuchalności na Spotify. Kiedyś osiągnięcie przez polskiego artystę pułapu miliona słuchaczy było osiągalne tylko dla tych działających międzynarodowo. Teraz miano “spotifajowego milionera” ma już kilkadziesiąt postaci. Nie dziwi więc to, że kiedy na początku roku zaczęliśmy bardziej kompleksowo przedstawiać sytuację na polskim Spotify, to artykuł na ten temat spotkał się ze sporym zainteresowaniem.


Love Parade powraca

Na początku roku gruchnęła również wieść o wielkim powrocie Love Parade. Kultowa impreza odbędzie się w lipcu 2022 roku w Niemczech – i po naszych statystykach już wiemy, że na miejscu zjawi się spora polska reprezentacja.


Jak kupić bilety na Tomorrowland?

Mimo, iż na kolejną edycję Tomorrowland czekamy już drugi rok, a bilety dawno zostały wyprzedane, to wciąż nie brakuje chętnych na wejściówki na Madness. Nasz przewodnik na ten temat wciąż się czyta – i to tak często, że w skali roku jest to szósty najchętniej czytany artykuł na naszych łamach.


Heartbeat Festival 2021

Jednym z niewielu plenerowych eventów, który odbył się w planowanej formie (choć nie bez zmiany terminu), był Heartbeat Festival. Wydarzenie organizowane w Trzciance wzbudziło dużo emocji wśród fanów EDMu, a to za sprawą najmocniejszego jak dotychczas lineup’u. Salvatore Ganacciego nie było, ale za to wystąpił Headhunterz, a wraz z nim wiele innych wartych uwagi postaci. Siódma pozycja w naszych statystykach tylko potwierdzała wysoki hype na imprezę.


The Other Side Of The Sun

W ekipie z Podczela z kolei odwrotnie – Sunrise Festival nie odbył się w planowanej formie, ale za to w pierwotnym terminie wydarzenia udało się zrealizować coś w zamian. Pierwsze pomysły na ten temat dotyczyły dwuweekendowego i jednoscenowego wydarzenia, co tylko podgrzało atmosferę. Ostatecznie stanęło na jednym weekendzie i dwóch scenach.

Artykuł z pierwszymi informacjami na temat – jak się później okazało – The Other Side Of The Sun znajduje się na miejscu 8. w naszych tegorocznych statystykach.


Paul Kalkbrenner w Polsce

Po roku przerwy, do polskich klubów i hal koncertowych powróciły uznane gwiazdy. Jedną z najjaśnieś świecących był Paul Kalkbrenner, który pod koniec listopada dał w Polsce trzy koncerty. Wspomnienia wśród osób obecnych na tych występach z pewnością są bezcenne. Osób tych musiało być zresztą niemało – news na temat tego, co, gdzie i kiedy, był dziewiątym najchętniej czytanym przez Was w 2021 roku.


Polish DJs Chart 2021

Pierwszą dziesiątkę zamykają wyniki Polish DJs Chart. Po raz pierwszy ranking polskiej sceny muzyki elektronicznej wzbudził wśród Was większe zainteresowanie, niż DJ Mag Top 100 DJs. W sumie liczba odsłon naszego artykułu z wynikami PDC 2021 była trzykrotnie wyższa, niż artykułu z wynikami PDC 2020. To świadczy o tym, że największy plebiscyt polskiego clubbingu powoduje emocje i dyskusje.


W roku 2021 wpadaliscie na Shining Beats także po to, aby:

– pośmiać się z wyników DJ Mag Top 100 DJs 2021
– poznać pierwsze nazwiska lineup’u Euforia Festival 2021
– przypomnieć sobie historię DJa Krisa i dojść do wniosku, że jest to na polskiej scenie postać wyjątkowa
– być na bieżąco z lineup’em Sunrise Festival 2021 (oczywiście, dopóki impreza nie została przeniesiona na 2022)
– dowiedzieć się, że nie żyje Ian Carey
– powspominać stare czasy przy przygotowanej przez nas jeszcze w 2019 roku kompilacji największych klasyków Sunrise Festival
– zapoznać się z historią “Love Tonight”, czyli niekwestionowanego przeboju roku 2021 od duetu Shouse
– dzień po zakończeniu FEST Festival 2021 poznać pierwsze szczegóły edycji 2022
– a także przeczytać o koncercie Borisa Brejchy w Twierdzy Modlin, który to był jednym z pierwszych tak dużych eventów od wybuchu pandemii.

Przykre wyróżnienie

Wyróżnienie należy się także artykułowi z pozycji numer 21, w którym to wyjaśniliśmy, dlaczego duet Clubbasse chciał wymusić na nas autocenzurę (co na ten moment się nie udało). Wyróżnienie to jest dość gorzkie – wszak skandalicznym wydaje się fakt, że są na naszej scenie podmioty chcące wymusić przychylność od niezależnych mediów.

I właśnie braku tak kuriozalnych sytuacji na 2022 rok sobie życzymy. A Wam życzymy normalności i dobrej zabawy!

kontakt